Kas yra Flurona? – Klivlando klinika

Kai visa tai prasidėjo, žmonės greitai pasakė, kad COVID-19 yra kaip gripas. Ko mes išmokome? Taip nebuvo. Taip, COVID-19 ir gripas yra užkrečiamos kvėpavimo takų ligos. Ir nors kai kurie jų simptomai yra panašūs, jie skirtingai veikia jūsų kūną.

Cleveland Clinic yra ne pelno siekiantis akademinis medicinos centras. Reklama mūsų svetainėje padeda palaikyti mūsų misiją. Mes neremiame ne Klivlendo klinikos produktų ar paslaugų. politika

Mes vis dar esame pandeminėje situacijoje. (Taip. Esame.) Taip pat smirdame gripo sezono viduryje. Taigi, ar COVID-19 ir gripas gali egzistuoti kartu jūsų kūne? Ir jei taip, ar ši liga blogesnė už vieną bet kurios infekcijos atvejį? Mikrobiologas ir patologas Danielis Rhoadsas, medicinos mokslų daktaras, padeda mums išsiaiškinti šią problemą ir duoda naudingų patarimų, kaip valdyti tai, kas tapo žinoma kaip „flurona“.

Ar koinfekcija – naujas reiškinys?

Trumpas atsakymas – ne.

„Prieš pasirodant COVID-19, žmonės užsikrėsdavo keliais virusais, sukeliančiais įprastą peršalimą ar įprastus koronavirusus. Ir tada su rinovirusu ir adenovirusu juos sunku atskirti. Taip pat galite turėti keletą kitų dalykų, tokių kaip žmogaus metapneumovirusas ir adenovirusas. Žmonės gali gauti daugiau nei vieną arba kartais daugiau nei du vienu metu“, – aiškina daktaras Rhoadsas.

Taigi, kodėl dabar girdime apie „fluroną“?

Nuo 2020 m. sausio mėn. pabaigos iki kovo mėn. pranešimų apie bendrą infekciją buvo gauta iš Uhano (Kinija). Devyniasdešimt septyniems iš 213 pacientų, gydytų nuo COVID-19 Tongji ligoninėje, taip pat buvo teigiamas A gripo virusas, kuris yra gripo virusas, linkęs sukelti sezoninius protrūkius. Taip pat buvo pranešimų apie koinfekciją JAV ir kitose šalyse.

„COVID-19 pirmą kartą pasirodė gripo sezono viduryje. Abu cirkuliavo trumpą laiką, o vėliau COVID-19 tarsi išstūmė gripą. Panašu, kad gripas išnyko arba tapo inkognito režimu“, – sako daktaras Rhoadsas.

Jis priduria, kad praėjusiais metais gripo sezonas šiauriniame pusrutulyje beveik nebuvo.

„Jis tiesiog nesklido. Šiais metais gripas sugebėjo sugrįžti tuo pačiu metu, kai COVID-19 vis dar cirkuliuoja. Kadangi jie abu yra šalia, bus šiek tiek persidengimo ir bendrų infekcijų“, – sako daktaras Rhoadsas.

Kam gresia „flurona“?

Kadangi COVID-19 ir gripo koinfekcijos atvejai iki šiol buvo gana minimalūs, daktaras Rhoadsas sako, kad dar per anksti sieti reiškinius su konkrečiomis grupėmis ar sveikatos būklėmis. Tačiau jis sako, kad jei esate linkę užsikrėsti kvėpavimo takų infekcijomis arba gyvenate su liga, kuri pažeidžia jūsų imuninę sistemą, turėtumėte būti atsargūs. Ir jei vis dar bendraujate su daugybe žmonių, nepaisant visų įspėjimų nuo 2020 m., rizikuojate užsikrėsti „flurona“.

„Jei rizikuojate užsikrėsti kvėpavimo takų virusais, yra tikimybė, kad susirgsite daugiau nei vienu. Be to, kvėpavimo takų virusai perduodami nuo žmogaus žmogui. Taigi, kuo daugiau žmonių yra šalia, tuo didesnė tikimybė, kad susidursite su įvairiais virusais“, – pataria daktaras Rhoadsas.

Esant visoms nežinomybėms, šiuo metu nepakenks imtis papildomų atsargumo priemonių, ypač jei esate vyresnis arba turite tam tikrų ligų, dėl kurių kyla didesnė rizika užsikrėsti COVID-19. Daktaras Rhoadsas priduria, kad tie, kurių imunitetas nusilpęs, turi apsisaugoti.

„Jei kas nors turi susilpnėjusį imunitetą, jis turi būti labai atsargus dėl kelių priežasčių. Jų imuninė sistema gali nepajėgti kovoti su abiem infekcijomis, o vakcinos gali būti ne tokios veiksmingos. Taigi žmonėms, kurių imunitetas susilpnėjęs, kiltų pavojus iš kelių pusių“, – sako daktaras Rhoadsas.

Ar nuo „fluronos“ dar labiau susirgsite?

Vėlgi, kadangi nebuvo daug bendros infekcijos atvejų, daktaras Rhoadsas sako, kad dar per anksti pasakyti.

„Tai nebūtinai kliniškai blogiau, jei infekciją sukelia daugiau nei vienas virusas. Tačiau turėsime pažvelgti į duomenis ir išsiaiškinti, ar bendra gripo ir COVID-19 infekcija apskritai pakeis klinikinę eigą. Šiuo metu mes neturime pakankamai duomenų, kad galėtume žinoti“, – pažymi jis.

Kaip gydoma „flurona“?

Gydytojas Rhoadsas teigia, kad esant sunkioms infekcijoms gydyti yra geriamasis gydymas, padedantis gydyti ir COVID-19, ir gripą. Šie gydymo būdai būtų panašūs į oseltamivirą (Tamiflu®) ir antivirusines tabletes.

Lengvesnius simptomus galima valdyti namuose naudojant nereceptinius vaistus ir karščiavimą mažinančius vaistus. Ir jei susirgote šiuo kvėpavimo takų ligų deriniu, būtinai izoliuokite, kad „flurona“ neperduotų draugams ar šeimos nariams.

https://futuresnutrition.de/blogs/news/wichtige-quellen-fur-vitamin-d
https://futuresnutrition.de/blogs/news/uberschussiges-vitamin-d3
https://futuresnutrition.de/blogs/news/vitamin-d3-die-richtige-dosierung
https://futuresnutrition.de/blogs/news/vitamin-d3-zufuhr
https://futuresnutrition.de/blogs/news/sonnenvitamin-hormon-d3

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *