Kas tai yra ir ar tai veikia? – Klivlando klinika


Ahhh, akupunktūra. Šis atpalaiduojantis gydymas istoriškai buvo naudojamas nuo alergijos ir galvos skausmo iki lėtinio skausmo, depresijos ir nevaisingumo.

Cleveland Clinic yra ne pelno siekiantis akademinis medicinos centras. Reklama mūsų svetainėje padeda palaikyti mūsų misiją. Mes neremiame ne Klivlendo klinikos produktų ar paslaugų. politika

Tradicinės kinų medicinos (TCM) specialistai mano, kad energija, kuri teka per mūsų kūną, vadinama qi, gali sutrikti ir sukelti disbalansą, dėl kurio gali išsivystyti liga. Akupunktūra yra vienas iš būdų subalansuoti qi, bet tai ne vienintelis būdas.

„Moksibuscija yra dar vienas terapinis metodas tradicinėje kinų medicinoje ir dažniausiai taikomas kartu su akupunktūra“, – aiškina akupunktūros specialistas Thuy Kim Nguyen, DAOM, LAc. Naudojamas maždaug nuo 500 m. pr. m. e., moksibusas apima sumaltų smėlynų deginimą, kad sušildytų tam tikras kūno vietas.

Dr. Nguyen paaiškina moksibusciją, įskaitant tai, kaip ji veikia, kodėl ji naudojama ir ar ji jums tinka.

Kas yra moksibuscija?

Gliužinė arba artemizija – ramunėlių šeimos žydintis augalas. Jis naudojamas visame pasaulyje valgomuose maisto produktuose, įskaitant vokišką kalėdinę žąsį, korėjietišką moliuskų sriubą ir žalią japonišką desertą, žinomą kaip kusa mochi.

Tai taip pat raktas į moksibusiją. Smilkalų lapai džiovinami ir sumalami į mažus pagaliukus arba kūgius, vadinamus moksa (panašiai į smilkalus), kurie vėliau apšviečiami ir naudojami kūno taškams sušildyti ir įvairioms būklėms palengvinti.

„Moksibuscija gali keliauti per 12 meridianų, kurie perneša energiją visame kūne“, – sako dr. Nguyen. “Jis gali reguliuoti qi ir kraują, išsklaidyti šaltį, šiltą yang ir užkirsti kelią ligoms, kad išlaikytų bendrą gerovę.”

TCM yin ir yang sąvokos subalansuoja viena kitą, tačiau disbalansas gali sukelti ligą. „Kai yang trūksta, gali padidėti peršalimas“, – aiškina dr. Nguyen.

Kaip atliekama moksibuzija?

Tiesioginis moksibusas yra tada, kai gydytojas deda moksos spurgus tiesiai ant jūsų odos. Tačiau Jungtinėse Valstijose labiau paplitusi netiesioginė moksibusija, kai deganti moksa tiesiogiai nepaliečia jūsų kūno.

Jūsų gydytojas gali:

  • Laikykite moksą maždaug colio atstumu nuo odos.
  • Uždėkite moksą ant akupunktūros adatų, kad šiluma per adatas nukeliautų į jūsų kūną.
  • Prieš dėdami moksą ant odos, uždėkite jį ant kitos gydomosios medžiagos, pavyzdžiui, imbiero, druskos ar bambuko „mokso dėžutės“.

Ar moksibusija skauda?

Neturėtų! Naudojant netiesioginį moksibusą, moksa niekada neliečia jūsų odos. Ir net su tiesiogine moksa turėtumėte jausti tik šilumą ir šilumą, bet ne skausmą; Jūsų gydytojas turėtų pašalinti moksą, kol jis nenudegs ar nesusidarys pūslių.

Kam vartojama moksibuscija?

„Moksibuscija paprastai yra naudinga tais atvejais, kai ligą sukelia šalti patogenai arba tam tikras qi/yang trūkumas“, – sako dr. Nguyen. Tai įtraukia:

  • Sąnarių skausmas.
  • Virškinimo sutrikimai.
  • Organų prolapsas.
  • Virškinimo trakto problemos.
  • Menstruacijų spazmai.
  • Nevaisingumas.

Jis taip pat dažnai naudojamas nėštumo metu, kai kūdikis gimdoje yra įdėtas į pėdas arba apačią, o ne prieš galvą. Įrodyta, kad moksibuzija yra veiksmingas būdas priversti kūdikį apsisukti savarankiškai, be medicininės intervencijos.

“Tokiu atveju moksibuscija turėtų būti atliekama antrojo trimestro pabaigoje arba trečiojo trimestro pradžioje”, – sako dr. Nguyen.

Galimas moksibusijos pavojus

Tiesioginis moksibusas gali sukelti nudegimus, dėl kurių gali atsirasti pūlių, atsirasti randų ir pakisti odos spalva.

Jei esate nėščia, prieš pradėdama gydymą būtinai pasakykite akupunktūros gydytojui, kad jis moksibusciją galėtų naudoti atsargiai, jei išvis. Ir paprašykite savo akupunktūros specialisto nenaudoti moksibusijos, jei turite:

Kur kreiptis dėl moksibuscijos

Moksibusciją turėtų atlikti tik apmokytas ir kvalifikuotas asmuo. Jei jau gavote akupunktūrą, paklauskite savo akupunktūros specialisto, ar jis atlieka moksibusiją, ar gali rekomenduoti patikimą specialistą, kuris tai daro.

„Kinijoje kartu su akupunktūra dažniausiai naudojama moksibuzija, tačiau JAV ji nėra tokia įprasta, nes kai kuriose klinikose ventiliacija yra prasta, kuri negali prisitaikyti prie dūmų ir kvapo“, – aiškina dr. Nguyen. Tačiau jei galite susirasti moksibusijos specialistą, tai yra vertas jūsų sveikatingumo gydymo papildymas.

„Moksibuscijos atlikimas naudojant akupunktūrą gali padidinti jos efektyvumą“, – sako ji. „Ir jei negalite atlikti akupunktūros, kitas pasirinkimas turėtų būti moksibusija, atsižvelgiant į jos gebėjimą prasiskverbti per 12 meridianų.

https://futuresnutrition.de/blogs/news/vitamin-d3-ist
https://futuresnutrition.de/blogs/news/was-ist-vitamin-k2
https://futuresnutrition.de/blogs/news/wozu-ist-vitamin-d3-gut
https://futuresnutrition.de/blogs/news/symptome-eines-vitamin-d3-mangels


Leave a Reply

Your email address will not be published.