Kaip laistyti žolę?

Kad jūsų sodas išliktų žalias, jam reikia vandens, tačiau daugelis įprastų įpročių yra gana neekonomiški. Taupant vandenį būtina užtikrinti, kad švarus vanduo būtų naudojamas patalpose, įskaitant maisto gaminimą, valymą ir asmeninę higieną.

Stebėkite orus.

Jei tą dieną, kai planavote laistyti veją, lyja, išjunkite drėkinimo sistemą arba nesivarginkite tą dieną įrengti laistytuvų. Kai motina gamta pasirūpina jūsų laistymo poreikiais, tai suteikia jums galimybę taupyti vandenį. Be to, protinga palaukti ir laistyti kitą dieną, jei lauke labai vėjuota. Vėjas išgarina ore esantį vandenį ir jį išblaško.

Laistykite vėsesnėmis ryto valandomis.

Taip dar labiau sumažinsite garavimą ir išvengsite žolės nudeginimo. Laistykite ryte, o ne vakare, kad neskatintumėte grybelių augimo.

Nelaistykite žolės kiekvieną dieną.

Retesnis ir gilesnis laistymas skatina gilesnį šaknų augimą ir sveikesnius, sausrai atsparesnius augalus. Lengvas būdas nustatyti, ar pakankamai giliai palaistėte, – laistant ant vejos padėti tuščią tuno skardinę. Kai ji bus pilna, vadinasi, palaistėte pakankamai ir galite išjungti purkštuvus.

Žinokite, kada laikas laistyti žolę

Pastaruoju metu buvo šiek tiek lietinga, tačiau vejos nelaistėte jau kelias dienas. Ar jau laikas vėl laistyti? Norėdami tai sužinoti, žengkite ant žolės. Jei pakėlus koją žolės stiebai greitai pakyla, vadinasi, dar nereikia laistyti. Jei ašmenys lieka plokšti, veją laikas laistyti.

Reguliariai tikrinkite laistymo sistemą.

Arba būkite atidūs, kaip nustatote laistymo purkštuvus, jei laistymo sistemos neturite. Įsitikinkite, kad vanduo nėra nukreipiamas ant šaligatvio, važiuojamosios dalies ar gatvės. Sutvarkykite sugedusias laistytuvų galvutes, sugedusius vožtuvus ar nesandarias žarnas, kai tik juos aptiksite.

Pasirūpinkite, kad žolė būtų aukšta.

Pjaudami veją, nustatykite aukščiausią arba antrą aukščiausią peilio nustatymą. Maždaug 3 colių ilgio žolė geriau uždengia dirvožemį ir lėtina garavimą. Be to, aukšta žolė auga ne taip greitai ir turi gilesnes šaknis. Visi šie veiksniai sumažina vejos laistymo kiekį.

Trąšas naudokite tik tada, kai reikia.

Dėl per didelio trąšų naudojimo žolė greitai auga ir reikalauja daugiau vandens. Naudokite maistingąsias medžiagas tik tada, kai žolei jų reikia. Kad pasiektumėte geriausių rezultatų, naudokite mažos koncentracijos arba lėto atpalaidavimo formules.

Naudodamiesi šiais vandens taupymo patarimais, jūsų sodas visą vasarą išliks žalias ir gražus, o vandens reikės mažiau.

Apribokite žolėtus plotus.

Didelė veja nesunkiai sunaudoja daugiau vandens nei visi kiti kraštovaizdžio plotai kartu sudėjus. Jūsų sode gali būti daug žolės plotų, kurių paskirtis menka. Veją laikykite tik tose vietose, kur ji naudojama kaip vaikų žaidimų ar sporto aikštelė. Visur kitur žolę pakeiskite mulčiu, vandenį taupančiomis žemės dangomis arba kietuoju kraštovaizdžiu, pavyzdžiui, terasa ar kiemeliu.

Augalus, kuriems reikia panašaus laistymo poreikio, statykite kartu.

Visur, kur tik įmanoma, sode rinkitės mažai laistomus augalus. Juos sodinkite toliau nuo namų, kur žolės laistymas gali būti ne toks lengvas. Tada visus daug vandens reikalaujančius augalus sugrupuokite kartu, kad galėtumėte juos laistyti tuo pačiu metu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

https://sidaurip.desa.id/wp-includes/js/depo25bonus25/

https://sinaboi.desa.id/wp-includes/depo25-bonus25/

https://cibeunying-majenang.cilacapkab.go.id/wp-includes/nexus/

https://cidadap-karangpucung.cilacapkab.go.id/wp-includes/zeus-slot/

https://kalisabuk-kesugihan.cilacapkab.go.id/wp-includes/garansi-kekalahan-100/

https://kelurahanwahno.kotajayapura.id/wp-includes/js/bonus-new-member/

https://cafeadobro.ro/

https://haberveotesi.com.tr/

https://maisqueauga.com/

https://www.brightpath.com.sg/

https://www.dreamwavehotel.com/

https://opigesfarm.com/

https://woodtoc.com.ar/

https://opynewsjoinville.com.br/

https://buabi.com/

https://casadepianos.com.br/

https://www.champlainorchards.com/

https://www.bangunharjo.desa.id/wp-includes/vietnam/

https://sinaboi.desa.id/shop/depo25-bonus25/

https://www.bangunharjo.desa.id/wp-includes/vietnam/