Ką apie jus sako jūsų išmatų tipas ir spalva – Klivlando klinika

Pažvelgę ​​į tualetą po to, kai išmatote, galite rasti ką nors netikėto: pagrindinės informacijos apie jūsų sveikatą.

Cleveland Clinic yra ne pelno siekiantis akademinis medicinos centras. Reklama mūsų svetainėje padeda palaikyti mūsų misiją. Mes neremiame ne Klivlendo klinikos produktų ar paslaugų. politika

Jūsų kūno atliekų forma, spalva ir kvapas gali signalizuoti, jei kažkas jūsų viduje neveikia 100% efektyvumu. Pavyzdžiui, kietas, gumbuotas doo-doo gali reikšti, kad esate dehidratuotas. Raudona taburetė? Tai gali būti kraujavimo iš tiesiosios žarnos požymis. Aitrus išmatos gali rodyti infekciją ar kitus rūpesčius.

Iš esmės norintiems pasižvalgyti yra informacijos lobynas. Jūs tiesiog turite žinoti, ko ieškote.

Pakalbėkime apie tai su gastroenterologe Christine Lee, MD.

Ką reiškia tavo išmatų forma?

Kakas nėra visiškai vieno dydžio asmeninis produktas. Jūsų išmatų kiekis gali būti didelis arba mažas, priklausomai nuo dienos. Jis gali būti apvalus arba pailgas. Jis gali būti kietas, minkštas arba net skystas. Yra daug galimų variacijų.

Laimei, yra patogi vaizdinė priemonė, leidžianti suprasti, kas yra idealu, o kas ne.

Bristolio išmatų diagramoje išmatos suskirstytos į septynis tipus pagal formą ir konsistenciją, sako dr. Lee. Tipai yra tokie:

 • 1 tipas: Atskirkite kietus gabalėlius, tokius kaip maži akmenukai.
 • 2 tipas: Kieta ir gumbuota ir pradeda panašėti į dešrą.
 • 3 tipas: Dešros formos su įtrūkimais paviršiuje.
 • 4 tipas: Plonesnis ir labiau panašus į gyvatę, taip pat lygus ir minkštas.
 • 5 tipas: Minkštos dėmės su aiškiai nupjautais kraštais.
 • 6 tipas: Pūkuoti, purūs gabalėliai nuskurusiais kraštais.
 • 7 tipas: Vandeningas be kietų gabalėlių.

Bristolio išmatų diagramos paaiškinimas

Taigi, kokio tipo turėtumėte tikėtis rasti dubenyje? „3 arba 4 tipas yra optimalus ir atspindi sveikesnę mitybą bei gyvenimo būdą“, – sako dr. Lee. (Kaip papildoma premija, tos rūšies išmatose taip pat lengviau praeiti.)

Kiti penki tipai gali signalizuoti, kad kažkas neveikia viduje. Pavyzdžiui:

 • 1 ir 2 tipo išmatos signalizuoja apie vidurių užkietėjimą ir gali būti sunkiai arba skausmingai praeina. Dažniausia priežastis – nepakankamas skysčių kiekis. „Tai dažnai yra ženklas, kad turėtumėte gerti daugiau“, – sako dr. Lee. Jei į savo racioną įtrauksite skaidulų, o į kasdienę veiklą – mankštinsitės, tai taip pat padės judėti į priekį.
 • 5 tipo išmatos gali rodyti skaidulų trūkumą, o tai gali padėti sugerti skysčius ir sutvirtinti daiktus. Nuolatinis tuštinimasis šioje skalės dalyje gali būti žarnyno problemų požymis.
 • 6 ir 7 tipai yra viduriavimo teritorijoje ir gali reikšti ligą, apsinuodijimą maistu ar kitą virškinimo ar žarnyno problemą. Stresas taip pat gali sukelti. Kreipkitės į gydytoją, jei jūsų išmatos nuolat registruojamos šioje diagramos dalyje.

Ar normalu turėti skirtingos spalvos kakas?

Prieš tyrinėdami žavų „technicolor“ kakų pasaulį, pradėkime nuo to, koks jis turėtų būti atspalvis – pagrindinė ruda. Ši „ho-hum“ spalva atsiranda sumaišius įvairius virškinamajame trakte besiliejančius ingredientus, įskaitant:

 • Tulžis, kuri skaido riebalus, praeinančius per jūsų virškinimo sistemą.
 • Bilirubinas – medžiaga, susidaranti, kai raudonieji kraujo kūneliai pasiekia savo gyvavimo ciklo pabaigą ir išeina iš organizmo kaip atliekos.
 • Suvirškintos viso maisto, kurį suvalgėte, likučiai.

Taigi, dėl ko karts nuo karto pasirodo laukinė spalva? Paprastai tai siejama su tuo, ką valgėte. Daržovės, vaisiai ir maistiniai dažai gali nudažyti jūsų kakas – ir tai visiškai normalu (net jei taip neatrodo).

Tačiau žinokite: su maistu susijęs atspalvis turėtų išnykti maždaug per dieną, kai šaltinis bus pašalintas iš jūsų sistemos

Jei keistos spalvos išlieka, tai gali būti įspėjamasis ženklas dėl kitų medicininių problemų. Pavyzdžiui:

 • Žalsvos išmatos gali būti dėl bakterinės ar virusinės infekcijos, parazitų ar dirgliosios žarnos sindromo. Jis taip pat gali būti susijęs su naujais vartojamais vaistais.
 • Raudonos išmatos gali rodyti kraujavimą iš tiesiosios žarnos arba tokias ligas kaip hemorojus, išangės įtrūkimai, uždegiminė žarnyno liga, opos ar net gaubtinės ir tiesiosios žarnos vėžys.
 • Juodos išmatos gali reikšti, kad jūsų viršutinėje virškinimo sistemoje yra kraujo iš opų. Tai taip pat gali būti geležies papildų arba Pepto-Bismol® vartojimo šalutinis produktas.
 • Gelsvos ar pilkšvos išmatos gali reikšti kepenų, tulžies pūslės ar kasos sutrikimus.

Tačiau dažniausiai neįprastą spalvą galima atsekti maistui. (Sveiki, žaliai apšalęs keksiukas!) Bet jei jūsų išmatos lieka netinkamoje spalvų diagramos dalyje ilgiau nei kelias dienas, susisiekite su savo sveikatos priežiūros paslaugų teikėju.

Kodėl išmatos blogai kvepia?

Nėra oro gaiviklio, kuris žadėtų suteikti malonų išmatų aromatą. Kakos blogai kvepia. Tai tik pagrindinis faktas.

Bet yra kakas, kuris kvepia blogiau nei blogai – ir į tai norisi atkreipti dėmesį.

Nemalonaus kvapo išmatos dažnai yra susijusios su nepageidaujamomis bakterijomis, kurios apsigyvena jūsų žarnyne ir sutrikdo jūsų įprastą virškinimo procesą, sako dr. Lee. Tas stiprus kvapas dažnai taip pat yra susijęs su viduriavimu.

Simptomai turėtų greitai išnykti, jei kvapas atsirado dėl to, ką valgėte. Tačiau jei problema išlieka, susisiekite su savo sveikatos priežiūros paslaugų teikėju, kad sužinotumėte, ar už kvapo slypi pagrindinė sveikatos būklė.

Nuplaukite galutinę informaciją

Ar verta atkreipti dėmesį į savo našumą vonios kambaryje? absoliučiai. Tačiau tai taip pat nereikalauja nuolatinės ir nuodugnios peržiūros. Tu visą gyvenimą kakaisi. Kai kas nors bus negerai, jūs žinosite.

„Tai neturėtų būti kasdienis rūpestis“, – sako dr. Lee. „Tačiau kai kažkas atrodo ne taip, tiesiog neignoruokite to. Klausyk, ką tavo kūnas tau sako.

https://futuresnutrition.de/blogs/news/wichtige-quellen-fur-vitamin-d
https://futuresnutrition.de/blogs/news/uberschussiges-vitamin-d3
https://futuresnutrition.de/blogs/news/vitamin-d3-die-richtige-dosierung
https://futuresnutrition.de/blogs/news/vitamin-d3-zufuhr
https://futuresnutrition.de/blogs/news/sonnenvitamin-hormon-d3

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *