Kaip pandemija veikia vaikų psichinę sveikatą – Klivlando klinika

Pandemijos pradžioje mes nuolat girdėjome: „Vaikai yra atsparūs. Jiems viskas bus gerai.” Tačiau praėjo keli metai, o mes vis dar kovojame su COVID-19 realijomis. Nauji variantai, kaukių dėvėjimas, skiepai ir argumentai, kiek visa tai aktualu ar nesvarbu.

Cleveland Clinic yra ne pelno siekiantis akademinis medicinos centras. Reklama mūsų svetainėje padeda palaikyti mūsų misiją. Mes neremiame ne Klivlendo klinikos produktų ar paslaugų. politika

Mūsų vaikai nuo pat pradžių buvo įstrigę visų pokyčių, netikrumo, nusivylimo ir baimės viduryje. Taigi, kaip galime jiems padėti tuo metu, kai jiems mūsų labiausiai reikia? Vaikų psichologas Ethanas Benore’as, mokslų daktaras, BCB, ABPP, dalijasi keliais patarimais, kaip dabar galime padėti vaikams susidoroti.

Ar vaikai tokie atsparūs, kaip mes manome?

„Pandemijos pradžioje buvo teisingas vertinimas manyti, kad vaikai yra atsparūs ir jie pasveiks. Dažniausiai vaikai yra atsparūs ir gali prisitaikyti prie įvairių gyvenimo streso veiksnių“, – sako gydytoja Benore. Tačiau vaikai išgyveno dvejus labai chaotiškus ir įtemptus metus. Daktaras Benore sako, kad šis užsitęsusio streso laikotarpis gali labai pakenkti vaikui.

Kaip sužinoti, ar jūsų vaikui sunku išgyventi pandemiją

Pajutome pandemijos pandemonijos svorį ant savo krūtinių. Bemiegės naktys, nesibaigiantys socialinių protokolų pokyčiai, nusivylimas, kad „negrįžtate į normalią būseną“ – galite lažintis, kad jei šiuo metu esame mažiau nei smulkmenos, mūsų vaikai jaučiasi taip pat. Reikalas tas, kad tėvai gali priimti savo vaikų nuotaikos pokyčius kaip nepaklusnumą. Vietoj to, jie yra maži pagalbos šauksmai.

Dr. Benore sako, kad reikia ieškoti bendrų vaiko elgesio pokyčių. Gali būti, kad jūsų darželinukas patiria daug daugiau pykčio priepuolių arba jūsų 10-metis šiais laikais elgiasi labiau kaip penkiametis.

„Jei jūsų vaikas patiria daugiau pykčio priepuolių arba elgiasi daug dažniau, nei tikėtasi, tikriausiai jam sunku reguliuoti ar kontroliuoti savo emocijas“, – teigia dr. Benore.

Saugokitės „pasivirtimo“ požymių

Kitame spektro gale išeinantis vaikas šiuo metu gali būti itin intravertas.

„Jie gali būti tylesni arba santūresni. Taip gali būti todėl, kad vaikas nenori nuliūdinti savo tėvų, jei jie žino, kad jų tėvams taip pat sunku. Arba vaikas tiesiog gali reaguoti į stresą „pasisukti“ – įeiti į savo kiautą ir laukti, kol pavojus praeis“, – sako jis.

Pasak daktaro Benore, tokį elgesį atpažinti kiek sunkiau. Jis priduria, kad tėvams ir mokytojams svarbu atkreipti ypatingą dėmesį į vaikus, kurie atrodo tylesni ar labiau uždari nei įprastai. Šie elgesio pokyčiai gali būti prislėgtos nuotaikos rodikliai.

Padidėjęs nerimas yra dar vienas sunkių laikų požymis

Kitas dalykas, kurio reikia saugotis – kai jūsų vaikas dažnai nerimauja dėl visko ir visko.

„Kai kuriems vaikams dabar atrodo, kad jų nerimas yra padidintas. Jie nerimauja dėl nakvynės kitų vaikų namuose, nerimauja dėl ėjimo į mokyklą, nerimauja dėl pažymių. Viskas, dėl ko jie nerimauja, yra išdidinta“, – sako daktaras Benore.

Neatmeskite elgesio pokyčių dėl vaiko amžiaus

Nors jaunesni vaikai dažniau elgiasi, o vyresni vaikai būna uždari, elgesio pokyčiai gali pasisukti priešinga kryptimi. Tai reiškia, kad jaunesnis vaikas gali būti labiau intravertas, o vyresnis vaikas gali veikti daugiau.

Dr. Benore sako, kad jei taip atsitiktų, pasistenkite neatmesti to, kas vyksta, atsižvelgdami į jūsų vaiko amžių. Vaikas nėra per senas, kad patirtų pykčio priepuolius. Jie taip pat nėra per jauni, kad jaustų stresą ar depresiją.

Kaip savižudybė lemia

2021 m. birželio 18 d. JAV ligų kontrolės ir prevencijos centro (CDC) sergamumo ir mirtingumo savaitės ataskaita (MMWR) atskleidė, kad per 2020 m. su psichikos sveikata susijusių 12–17 metų paauglių apsilankymų greitosios medicinos pagalbos skyriuje skaičius išaugo. 31%, palyginti su apsilankymų skaičiumi 2019 m.

2020 m. gegužės mėn. toje pačioje amžiaus grupėje, ypač mergaičių, ėmė daugėti skubios pagalbos skyriuose dėl įtariamų bandymų nusižudyti. Nuo 2021 m. vasario 21 d. iki kovo 20 d. įtariamų bandymų nusižudyti apsilankymų greitosios medicinos pagalbos skyriuje mergaičių skaičius buvo 50,6% didesnis nei per tą patį 2019 m. laikotarpį. Įtariamų bandymų nusižudyti skaičius berniukams išaugo 3,7%.

Narkotikų vartojimas sumažėjo

Neseniai paskelbtame Nacionalinio piktnaudžiavimo narkotikais instituto pranešime atskleidė, kad 2021 m. 8, 10 ir 12 klasių mokinių, pranešančių apie narkotikų vartojimą, procentas labai sumažėjo. 2021 m. sumažėjęs marihuanos ir tabako garų vartojimas skiriasi nuo staigios vartojimo padidėjimo 2017–2019 m. Naudojimo skaičiai 2020 m. susilygino. Visų amžiaus grupių mokiniai taip pat teigė, kad nuo pandemijos pradžios jautėsi labiau nuobodu, nerimastingi, prislėgti, susirūpinę ir vieniši.

Dažnai tikrinkite savo vaiką

„Svarbu, kad tėvai šiuo metu daug dėmesio skirtų savo vaikams ir kalbėtų su jais apie šiuos dalykus. Leiskite savo vaikui suprasti, kad nors ir išgyvena sunkius laikus, yra veiksmingų būdų su viskuo susidoroti“, – sako dr. Benore. „Be to, tėvai turi įsitikinti, kad jie reguliariai lankosi su savo vaiku ir įsitikina, kad jiems viskas gerai ir naudojasi turimais įveikos ištekliais.

Jei atrodo, kad jūsų vaikas patiria bėdą ir jam reikia emocinės paramos, Nacionalinė savižudybių prevencijos karštoji linija teikia nemokamą ir konfidencialią pagalbą 24 valandas per parą, 7 dienas per savaitę. Kai kuriose srityse numeris yra 1-800-273-8255 arba 988. Numeris 988 bus pasiekiamas visoje šalyje 2022 m. liepos 16 d. Taip pat galite siųsti žinutę „HOME“ numeriu 741741, kuris yra krizės teksto eilutė.

Ką daryti, jei vaikui sunku atsiverti

Jei jūsų vaikui sunku su jumis pasikalbėti, nepriimkite to asmeniškai. Jei jie nerimauja dėl visko, jie tikriausiai taip pat nerimauja dėl to, kaip jūs reaguosite, jei jiems bus sunku. Bet jei išbandėte viską ir jie vis tiek nesikalbės, laikas pasikviesti patikimą suaugusįjį.

„Vaikui gali būti sunku atsiverti kam nors, jei nerimauja, kaip kitas žmogus reaguos. Dėl šios priežasties vaikui naudinga turėti patikimą suaugusįjį, kuriam galėtų atsiverti. Tas asmuo gali būti kitas iš tėvų, mokytojas ar patarėjas mokykloje, kaimynas ar kitas giminaitis. Patikimas suaugęs asmuo taip pat gali būti terapeutas ar kitas specialistas. Tačiau svarbu, kad vaikai ir paaugliai turėtų patikimą žmogų, pas kurį galėtų kreiptis“, – aiškina dr. Benore.

Jei galiausiai tapsite tuo patikimu suaugusiuoju, aiškiai nurodykite savo vaidmenį.

„Kiekvieną kartą, kai paauglys ar jaunesnis vaikas nori ką nors su jumis aptarti, svarbu, kad paaiškintumėte, koks yra jūsų vaidmuo. Praneškite jiems, kad esate pasirengęs juos patvirtinti ir palaikyti. Be to, būkite labai atviri, ką ketinate pasidalinti su jų tėvais“, – pažymi dr. Benore.

Kaip padėti savo vaikui jaustis saugiai dabar

Vaikui gali būti neįveikiama girdėti apie ligą ir mirtį arba matyti, kaip artimieji kovoja su COVID-19. Dr. Benore dalijasi keturiais dalykais, kuriuos tėvai gali padaryti, kad padėtų savo vaikams jaustis saugiai.

Sukurkite stabilumo ir saugumo jausmą

„Sukurkite rutiną. Tai apima tai, ką žaidžiate per radiją ir televizorių, ir jūsų vaiko veiklą. Stabili aplinka, reguliarus grafikas ir net patikimi žmonės jūsų vaiko gyvenime gali padėti jam jaustis saugiai. Taigi, nors pasauliui gali kilti sunkumų, jūs turite šį mini pasaulį, šį mikrokosmosą, kuris, atrodo, gana gerai laikosi kartu.

Palengvinti susidorojimą

„Sukurkite savo vaikui galimybę išreikšti savo jausmus ir būti tiesiog išgirstam. Leiskite savo vaikui jausti tai, ką jis jaučia. Nesakykite jiems, kad jie neturėtų jaustis išsigandę ar liūdėti. Vietoj to pasakykite jiems, kad suprantate, ir paskatinkite juos užsiimti veikla, kuri galėtų padėti jiems jaustis geriau. Tačiau jei nesate tikri, ką daryti, yra daugybė internetinių išteklių, kurie padės vaikams susidoroti su pandemija.

Padėkite jiems jaustis viltingais

„Tai sunkus metas, bet mes ir anksčiau išgyvenome sunkius laikus kaip šeimos ir kaip tauta. Mes tai įveiksime. Tėvai anksčiau nepatyrė tokios nacionalinės ar pasaulinės krizės kaip pandemija, todėl mums sunku priimti ir pranešti, kad galime tai išgyventi. Mūsų vaikai taip pat turi suprasti, kad jie tai išgyvens. Jei sukursite stabilumą, palengvinsite susidorojimą ir įkvėpsite vilties jausmą, tai padės jūsų vaikui būti atsparesniam.

Nepamirškite rūpintis savimi

„Taip, rūpinimasis savimi yra svarbus. Tiesiog įsitikinkite, kad jūsų vaikas žino, kad tai darote. Jei rūpinatės savimi, pasakykite vaikui: „Aš einu bėgioti, nes tai padeda man jaustis geriau“. Arba, jei nuspręsite žaisti žaidimą su savo vaiku, galite pasakyti: „Man patinka žaisti su tavimi, nes tai padeda man jaustis geriau, kai esu nusiminęs“. Aktyviai susidorojantys tėvai gali padėti savo vaikams išsiugdyti esminius įveikos įgūdžius. Rūpinkitės savimi ir naudokite tai kaip pamokomą akimirką savo vaikui.

Kada kreiptis pagalbos į psichikos sveikatos specialistą

Ar jūsų vaikas jau keletą savaičių jaučia elgesio pokyčius? Tada yra tavo atsakymas. Dabar pats laikas susisiekti su savo sveikatos priežiūros paslaugų teikėju arba psichikos sveikatos specialistu.

„Jeigu jūsų vaikas žaisdamas lauke patyrė traumą ir šlubavo, jei po savaitės nepagerėjo, vestumėte jį pas gydytoją, kad jis išsitirtų. Taip pat, jei jūsų vaiko emocijos ir elgesys pasikeitė ir tai trunka ilgiau nei dvi savaites, turėtumėte kreiptis pagalbos“, – sako dr. Benore.

Pastebėjus, kad vargsta visa šeima, jis priduria, kad nepakenks išbandyti šeimos terapijos užsiėmimus.

„Jei jūs visi ginčijatės kelias savaites ir pastaruoju metu šeimoje nieko įdomaus nenuveikėte, kažkas vyksta. Pasikalbėkite su profesionalu, kad sužinotumėte apie tai“, – pabrėžia dr. Benore. „Ir atminkite, kad šeimos terapija nėra kaltinimas. Kalbama ne apie tai, kas klydo ar suklydo. Kalbama apie konsultaciją, kaip jūsų šeima gali būti geresnė.

https://futuresnutrition.de/blogs/news/vitamin-d3-ist
https://futuresnutrition.de/blogs/news/was-ist-vitamin-k2
https://futuresnutrition.de/blogs/news/wozu-ist-vitamin-d3-gut
https://futuresnutrition.de/blogs/news/symptome-eines-vitamin-d3-mangels

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *