Juosmens apimties svarba

Jūsų liemens apimtis yra svarbus skaičius, ypač jei sergate lėtinėmis ligomis, pavyzdžiui, širdies ligomis, arba turite diabeto rizikos veiksnių, pavyzdžiui, šeimoje.

Iš tiesų, tyrimai rodo, kad liemens apimtis gali būti tokia pat svarbi, kaip ir kūno masės indeksas (KMI) – svorio ir ūgio santykis, kuris gali rodyti nutukimą – prognozuojant ligų riziką ir bendrą sveikatos būklę. Taip yra todėl, kad KMI neatsižvelgia į riebalų pasiskirstymą organizme.

Priešingai, didelė juosmens apimtis rodo, kad riebalai kaupiasi pilvo srityje, o šioje srityje esantys riebalai gali turėti įtakos vidaus organams ir yra labiau metaboliškai aktyvūs nei riebalai kitose kūno vietose.

Kūno masės indeksas


Dažniausiai naudojamas svorio ir ūgio santykis yra kūno masės indeksas (KMI). Pagal svorį ir ūgį bandoma įvertinti kūno riebalų kiekį. Pagal gautą skaičių žmonės skirstomi į nepakankamo svorio, normalaus svorio, antsvorio, nutukimo arba liguisto nutukimo grupes. Tačiau KMI nėra tobulas ir neatsižvelgia į kitus kūno sudėtį lemiančius veiksnius, pavyzdžiui, amžių, raumenų masę ar lytį. Apskaičiuojant KMI, pavyzdžiui, gali būti pervertintas sportininkų arba vyresnio amžiaus žmonių kūno riebalų kiekis. Be to, KMI gali stigmatizuoti ir gėdinti žmones, kurie neatitinka idealiu laikomo svorio ar kūno formų.1

Asmuo, kurio liemens ir klubų santykis yra didesnis, susiduria su didesne rizika susirgti 2 tipo diabetu, nepriklausomai nuo to, ar jis turi antsvorio, ar ne.2

Kaip išmatuoti liemens apimtį?

Tiksliai išmatuoti liemens apimtį gana paprasta:

Atsistokite tiesiai ir atsipalaiduokite. Normaliai iškvėpkite.
Suraskite klubų kaulus ir apjuoskite kūną matuokliu tiesiai virš jų. Geriausia vieta yra pusiaukelėje tarp klubo kaulo ir žemiausio šonkaulio. Daugumai žmonių ši vieta turėtų būti šiek tiek aukščiau bambos, tačiau ji gali skirtis.
Įsitikinkite, kad matavimo juosta yra lygiai prie kūno ir lygiagrečiai grindims. Jis turi būti prigludęs prie odos, bet ne įtemptas.

 

Juosmens matavimo rekomendacijos

Ligų kontrolės ir prevencijos centras įspėja, kad, viršijus žemiau nurodytą liemens apimtį, gali padidėti rizika susirgti su nutukimu susijusiomis ligomis:3

Vyriškos lyties atstovui gimstant priskiriamas: 40 colių
Nėščia moteris, kuriai priskirta gimimo metu: 35 coliai
Amerikos širdies asociacija (AHA) pataria liemens apimtį įvertinti žmonėms, kurių KMI yra 25 ar daugiau. Tačiau bent vienas tyrimas atskleidė, kad rizika susirgti diabetu buvo didesnė žmonėms, kurių KMI buvo mažesnis, bet juosmens apimtis didelė4.

Mažesnis nei 18,5 KMI laikomas nepakankamu svoriu, nuo 18,5 iki 24,9 – optimaliu, nuo 25 iki 29,9 – antsvoriu, o didesnis nei 30 KMI techniškai laikomas nutukusiu. Kūno masės indeksą galima apskaičiuoti lyginant ūgį ir svorį.

Norėdami sužinoti savo KMI, padalykite savo svorį kilogramais iš ūgio coliais; gautą rezultatą padauginkite iš 703, kad perskaičiuotumėte iš lbs/inches2 į kg/m2.

Juosmens apimtis ir metabolinis sindromas

Metabolinis sindromas – tai visuma sveikatos sutrikimų, kurie pasireiškia kartu ir didina diabeto, širdies ligų ir insulto riziką. Pilvinis arba centrinis nutukimas (didelė juosmens apimtis) ir atsparumas insulinui laikomi dviem svarbiausiais rizikos veiksniais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

https://sidaurip.desa.id/wp-includes/js/depo25bonus25/

https://sinaboi.desa.id/wp-includes/depo25-bonus25/

https://cibeunying-majenang.cilacapkab.go.id/wp-includes/nexus/

https://cidadap-karangpucung.cilacapkab.go.id/wp-includes/zeus-slot/

https://kalisabuk-kesugihan.cilacapkab.go.id/wp-includes/garansi-kekalahan-100/

https://kelurahanwahno.kotajayapura.id/wp-includes/js/bonus-new-member/

https://cafeadobro.ro/

https://haberveotesi.com.tr/

https://maisqueauga.com/

https://www.brightpath.com.sg/

https://www.dreamwavehotel.com/

https://opigesfarm.com/

https://woodtoc.com.ar/

https://opynewsjoinville.com.br/

https://buabi.com/

https://casadepianos.com.br/

https://www.champlainorchards.com/

https://www.bangunharjo.desa.id/wp-includes/vietnam/