Ar tai tikrai taip svarbu? – Klivlando klinika

Ar geranoriški draugai jums pasakė, kad po sekso visada turėtumėte šlapintis? Įdomu, ar šis patarimas turi vandens?

Cleveland Clinic yra ne pelno siekiantis akademinis medicinos centras. Reklama mūsų svetainėje padeda palaikyti mūsų misiją. Mes neremiame ne Klivlendo klinikos produktų ar paslaugų. politika

Ob/Gyn Salena Zanotti, medicinos mokslų daktarė, paaiškina šlapinimosi po sekso logiką ir galimą naudą.

Kodėl reikia šlapintis po sekso?

Šlapinimasis yra šlaplės (vamzdelio, per kurį šlapimas išsiskiria iš jūsų kūno) ploviklis. Jei šlapinatės po sekso, jūsų šlaplėje esantys mikrobai pradeda nuplauti, kol gali sukelti šlapimo takų infekciją (UTI).

„Kai tu šlapinasi, viskas, kas bandė patekti į šlapimo pūslę, išstumiama kartu su šlapimu“, – aiškina dr. Zanotti. „Tyrimai neįrodė, kad šlapinimasis visada sumažina UTI riziką, tačiau daugelis moterų mano, kad tai naudinga.”

Tai gali padėti išvengti UTI

Jei po sekso esate linkę susirgti UTI, nesate vieni – taip nutinka daugeliui moterų. Priežastis? Trintis dėl seksualinės veiklos gali platinti bakterijas. Šie mikrobai gali plisti per oralinį, vaginalinį ar analinį seksą.

„Daugelis bakterijų rūšių yra nekenksmingos odoje ar išangėje“, – sako daktaras Zanotti. „Tačiau sekso metu šie mikrobai gali išplisti į šlapimo takus ir galiausiai sukelti UTI.”

Moterys yra labiau linkusios į UTI nei vyrai vien dėl savo anatomijos. Moterų šlaplė – vamzdelis, iš kurio išsiskiria šlapimas – yra trumpesnis ir arčiau išangės nei vyrų. Dėl to mikrobai lengviau pasiekia šlaplę ir patenka į šlapimo pūslę.

Kaip greitai po sekso turėtumėte šlapintis?

Pabandykite šlapintis per 30 minučių po sekso. Jei lauksite daug ilgiau, bakterijos turi didesnę galimybę patekti į šlapimo pūslę.

Ar vyrai taip pat turėtų šlapintis po sekso?

Vyrams šlapintis po sekso nėra jokios žalos, tačiau naudos nėra tiek daug. Vyrų šlaplė yra ilgesnė nei moterų, todėl paprastai po sekso UTI negauna. Dažniausios vyrų UTI priežastys yra inkstų akmenys ir padidėjusi prostata.

Šlapinimasis po sekso: nuo ko tai negali padėti

Šlapinimasis po sekso turi tam tikrų galimų privalumų, tačiau tai nėra stebuklų darbuotojas – ypač jei nerimaujate dėl nėštumo ar lytiniu keliu plintančių infekcijų (LPI).

Ar šlapinimasis po sekso apsaugo nuo nėštumo?

Jei bandote apsisaugoti nuo nėštumo, šlapinimasis jums nepadės. Naudokite patikrintą kontracepcijos formą, pvz., latekso prezervatyvus arba geriamuosius kontraceptikus (kontraceptines tabletes). Jei nesate tikri, kokią kontraceptinę priemonę naudoti, pasitarkite su savo ginekologu.

Šlapinimasis po sekso taip pat nepakenks jūsų šansams, jei bandysite pastoti. Nėštumo metu spermatozoidai turi keliauti per makštį į kiaušintakius. Makštis yra atskirta nuo šlaplės, todėl šlapinantis iš makšties nepašalina spermatozoidų, sukeliančių kūdikį.

Ar šlapinimasis po sekso apsaugo nuo lytiniu keliu plintančių infekcijų?

Taip nėra. Kaip ir šlapinimasis po sekso neapsaugo nuo nėštumo, šlapinimasis nesustabdys LPI. Norėdami sumažinti LPI riziką, naudokite latekso prezervatyvus.

Kodėl jis dega, kai šlapinau po sekso?

Kai kurie žmonės po sekso šlapinantis jaučia deginimo pojūtį. Šis pojūtis ne visada reiškia, kad turite UTI. Galite sudirginti kūno išorę arba makštį.

„Makšties dirginimas gali jaustis kaip UTI, nes gali sukelti deginimą ir skubėjimą šlapintis“, – aiškina dr. Zanotti. „Jei deginimas ar skubėjimas išnyksta po dienos ar dviejų, greičiausiai tai buvo dirginimas. Bet jei simptomai tęsiasi ilgiau nei dvi dienas po lytinių santykių, kreipkitės į gydytoją.

Jei po sekso jaučiate dirginimą, venkite:

  • Prezervatyvai su spermicidais. (Vietoj to naudokite latekso prezervatyvus be spermicido.)
  • Šildantys, dilgčiojantys ar kvapnūs lubrikantai. (Kaip alternatyva, išbandykite vandens pagrindu pagamintus bekvapius lubrikantus jautriai odai.)

Apibendrinant: suteik šlapinimuisi galimybę

Bet kokiu atveju visi turime šlapintis, todėl šlapinimasis po sekso nepakenks – ir tai gali padėti. Tačiau jei šlapinatės po sekso ir vis tiek susergate UTI, neignoruokite jų. Pasitarkite su savo sveikatos priežiūros paslaugų teikėju apie prevencijos ir gydymo galimybes, kad išliktumėte sveiki.

https://futuresnutrition.de/blogs/news/wichtige-quellen-fur-vitamin-d
https://futuresnutrition.de/blogs/news/uberschussiges-vitamin-d3
https://futuresnutrition.de/blogs/news/vitamin-d3-die-richtige-dosierung
https://futuresnutrition.de/blogs/news/vitamin-d3-zufuhr
https://futuresnutrition.de/blogs/news/sonnenvitamin-hormon-d3

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *