Ar tai normalu? – Klivlando klinika

Idealus žmogus, su kuriuo galėtumėte pasikalbėti per daugelį gyvenimo iššūkių, gali būti artimesnis, nei manote. (Patarimas: tiesiog pažiūrėkite į veidrodį.)

Cleveland Clinic yra ne pelno siekiantis akademinis medicinos centras. Reklama mūsų svetainėje padeda palaikyti mūsų misiją. Mes neremiame ne Klivlendo klinikos produktų ar paslaugų. politika

Pokalbis su savimi yra sveikas būdas stiprinti motyvaciją, nuraminti nervus ar išanalizuoti keblią situaciją. „Tai naudingas būdas susipažinti su savimi ir sutvarkyti mintis bei jausmus“, – sako psichologė Grace Tworek, PsyD.

Taigi, pradėkime pokalbį šia tema.

Ar kalbėtis su savimi sveika?

Kalbėjimosi su savimi praktika vadinama daugeliu pavadinimų. Kai kas tai vadina kalbėjimu apie save. Kiti tai vadina vidiniu dialogu, vidiniu monologu ar vidine kalba. „Yra tiek daug terminų, nes tai tikrai normalu“, – pažymi dr. Tworek.

Taigi žinokite, kad gerai atsisėsti ir viską spręsti per vidinį pokalbį. Skirdami laiko pokalbiui su savimi galite sumažinti nerimą, padidinti savigarbą ir padidinti produktyvumą.

„Tai gali būti nuoširdus pokalbis, kurio jums reikia tuo metu, kai to labiausiai reikia“, – sako dr. Tworek.

Kalbėjimosi su savimi pranašumai

Taigi, ką galite gauti pokalbyje su savimi? Štai keletas penkių galimų pokalbio su savimi pranašumų su pavyzdiniais pokalbio pradininkais.

Kritinis mąstymas

Situacinio pokalbio pokalbio pradininkas: „Kaip galima suplanuoti dieną, kad būtų atliktas šis darbų sąrašas?

Toks pokalbis su savimi gali padėti sugriauti situaciją ir sutvarkyti mintis. Dr. Tworek paaiškina tai kaip „vidinį problemų sprendimą“ arba būdą sudaryti planą ir tęsti užduotį judant į priekį.

Padidėjęs dėmesys

Situacinio pokalbio su savimi pokalbio pradininkas: „Stebėkite elnius šiame kelyje“.

Vidinis pokalbis įtraukia daugiau jūsų smegenų sričių, todėl galite geriau atkreipti dėmesį į tai, kas vyksta aplinkui. „Kalbėjimasis savimi gali būti galingas įrankis situacijoje, kuriai reikia daugiau susikaupimo“, – aiškina dr. Tworek.

Streso mažinimas

Situacinio pokalbio su savimi pokalbio pradininkas: „Giliai įkvėpk. Viskas bus gerai“.

Vidinis monologas gali būti naudojamas emocijoms sureguliuoti, kai diena pasisuka sunkiu ir netikėtu posūkiu. Pokalbiai jūsų galvoje gali nuraminti ir padėti išlaikyti dalykus kartu. „Tai pasakyti sau, kad viskas bus gerai“.

Motyvacija

Situacinio pokalbio su savimi pokalbio pradininkas: „Penkių mylių bėgimas? Tai nieko. Padarykime tai!“

Sudėtingos užduotys gali atrodyti bauginančios. Šiek tiek padrąsinę save galite sustiprinti pasitikėjimą prieš imantis sudėtingos užduoties. Tyrimai rodo, kad kalbėjimasis savimi gali padėti sportininkams pagerinti našumą esant varžybų katile.

Asmeninė registracija

Prasideda situacinis pokalbis su savimir: „Ką tu čia su savimi darai?”

Ar kada nors gulėjote lovoje blaškydamasis mintimis? Na, tu pats geriausias žmogus, galintis įsikišti ir nutildyti plepą savo galvoje. „Pasakykite sau, kad laikas padaryti pertrauką arba atsikelti ir kelioms minutėms eiti į kitą kambarį“, – pataria dr. Tworek. „Duok sau leidimą atsitraukti ir atsipalaiduoti“.

Produktyvaus pokalbio su savimi patarimai

Norėdami išnaudoti visas asmeninio pokalbio su savimi galimybes, išbandykite šiuos patarimus:

  1. Nurodykite save vardu. Naudodami savo vardą vietoj įvardžio, galite atsiriboti, kad galėtumėte geriau apdoroti pokalbį. „Tai suteikia jums šiek tiek emocinės erdvės“, – sako daktaras Tworekas.
  2. Išlik pozityvus. „Jei neigiamai kalbate su savimi, tai tikrai nepadidins ar nepadės jūsų veiklos rezultatų“, – pažymi dr. Tworek. „Taigi nebūkite griežti sau. Vietoj to stenkitės, kad pokalbis būtų pakilus ir produktyvus.
  3. Pabrėžkite savo stipriąsias puses. Jūs žinote, ką mokate geriausiai, tiesa? Kalbėdami su savimi sutelkite dėmesį į savo asmenines supergalias, kad įgytumėte pasitikėjimo ir drąsos bet kokiame jūsų laukiančiame darbe.

Ar gerai kalbėti su savimi garsiai?

Nėra taisyklės, pagal kurią jūsų „vidinis dialogas“ turi likti jūsų galvoje. Kalbėtis su savimi garsiai yra visiškai normalu. Kai kuriais atvejais, pavyzdžiui, kai bandote sutelkti dėmesį, tai gali būti netgi naudingiau.

Tačiau atkreipkite dėmesį į savo nustatymus. Kalbėtis su savimi gali būti idealu, kai esate vienas savo automobilyje arba išvykstate į žygį, tačiau tai netinka, jei esate sausakimšame lifte.

„Įsitikinkite, kad tai tinka šiuo metu“, – sako dr. Tworek.

Ar pokalbis su savimi gali tapti rūpesčiu?

Jei pokalbį su savimi skatina haliucinacijos – tai reiškia, kad manote, kad kalbate su kitu šaltiniu – geriausia ieškoti psichikos sveikatos paslaugų. Haliucinacijos gali būti tokios būklės, kaip šizofrenija, požymis.

„Kalbėjimasis su savimi turi būti suvokiamas, kad bendrauji su savimi“, – aiškina dr. Tworek.

Ar turėtum pabandyti pasikalbėti su savimi?

Jei tau patogu tai daryti, tikrai. Skirdami keletą minučių vidiniam vertinimui, galite ką nors gauti. Pagalvokite apie tai kaip apie meditacijos formą, kai kaupiate savo mintis.

„Šiandieniniame įtemptame pasaulyje dažnai neskiriame laiko tiesiogine prasme bendrauti su savimi“, – sako dr. Tworek. „Nebijokite patekti į savo galvą”.

https://futuresnutrition.de/blogs/news/wichtige-quellen-fur-vitamin-d
https://futuresnutrition.de/blogs/news/uberschussiges-vitamin-d3
https://futuresnutrition.de/blogs/news/vitamin-d3-die-richtige-dosierung
https://futuresnutrition.de/blogs/news/vitamin-d3-zufuhr
https://futuresnutrition.de/blogs/news/sonnenvitamin-hormon-d3

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *