Ar medžiaginių kaukių pakanka apsaugoti nuo Omicron? – Klivlando klinika

Šiuo pandemijos momentu prie lauko durų tikriausiai kabote apie 20 veido kaukių. Tačiau Jungtinėse Valstijose siaučiant omikroniniam variantui, jums gali kilti klausimas: ar jūsų mėgstamų medžiaginių kaukių pakanka, kad apsaugotumėte?

Cleveland Clinic yra ne pelno siekiantis akademinis medicinos centras. Reklama mūsų svetainėje padeda palaikyti mūsų misiją. Mes neremiame ne Klivlendo klinikos produktų ar paslaugų. politika

Kalbėjomės su infekcinių ligų ekspertu Stevenu Gordonu, medicinos mokslų daktaru, apie kaukių protokolą ir geriausią praktiką, kai išaugo dar vienas susirūpinimą keliantis variantas.

Kodėl? Kadangi omikronas yra labai užkrečiamas

Jau kurį laiką žinojome, kad veido kaukių dėvėjimas gali blokuoti iškvėpti viruso dalelių į aplinkinį orą, o tai padeda apsaugoti nuo viruso plitimo. Ir, žinoma, kaukės taip pat yra naudingas barjeras kosint ar čiaudint.

Tačiau medžiaginės kaukės, kurios dažnai gaminamos iš tokių medžiagų kaip medvilnė, nelabai apsaugo jus nuo įkvėpus dalelės, pernešančios virusą, o kai virusas toks užkrečiamas kaip omikronas, tai tampa problema.

„Iš esmės dėl sąveikos, kuri anksčiau nebūtų užsikrėtusi infekcija, dabar žmonės serga“, – sako dr. Gordonas. „Mokslininkai vis dar tiksliai nustato, kiek omikronas yra labiau užkrečiamas nei jo pirmtakai, tačiau šiuo metu akivaizdu, kad omikronas iš tikrųjų yra labiau užkrečiamas, o tai reiškia, kad mes visi turime imtis papildomų atsargumo priemonių.

Tai apima kaukių higienos praktikavimą ir nuolatinį socialinį atsiribojimą. Tai taip pat gali reikšti, kad reikia permąstyti savo veido kaukes.

Kuri veido kaukė yra geriausia prieš omicroną?

Sausio viduryje CDC paskelbė, kad laisvo audinio kaukių neužtenka apsaugoti nuo omikrono. Kad galėtumėte kuo geriau išnaudoti šį variantą, atnaujinkite savo medžiagines kaukes ir rinkitės labai filtruojančią kaukę, kuri glaudžiai priglunda prie jūsų veido.

„Jūs tikrai norite būti tikri, kad aplink nosį ir burną sukuriate sandarumą, o tai yra labiausiai reikalinga siekiant jūsų saugumo“, – sako dr. Gordonas.

Standartiniai N95 respiratoriai

Šios kaukės, naudojamos sveikatos priežiūros įstaigose, priglunda prie veido ir ypač efektyviai filtruoja orą, išfiltruodamos apie 95 % ore esančių dalelių.

Nacionalinis darbuotojų saugos ir sveikatos institutas (NIOSH) dalijasi patvirtintų prekių ženklų ir modelių sąrašu, tačiau įsitikinkite, kad perkate standartinius N95, o ne chirurginius N95. Nors standartiniai N95 užtikrina panašų apsaugos lygį kasdieniams naudotojams, jie yra šiek tiek mažiau atsparūs skysčiams ir FDA neleidžia jų naudoti kaip chirurgines kaukes.

„CDC vis dar rekomenduoja sveikatos priežiūros darbuotojams teikti pirmenybę chirurginiams N95, nes jų trūksta nuo pat pandemijos pradžios“, – sako dr. Gordonas. „Taigi, jei nedirbate sveikatos priežiūros įstaigoje, geriausia palikti šias kaukes tiems, kurie dirba.”

KN95 respiratoriai

Šios kaukės taip pat sukurtos taip, kad priglustų prie veido, sudarydamos nedidelę palapinę virš burnos ir nosies, kad būtų lengviau kvėpuoti jas dėvint.

Jie taip pat išfiltruoja apie 95% ore esančių dalelių, tačiau jų nereglamentuoja NIOSH; veikiau juos reguliuoja Kinijos vyriausybė.

KF94 respiratoriai

KF94 yra panašūs į KN95 savo išvaizda ir tinkamumu, filtruojant apie 94 % ore esančių dalelių. Juos reguliuoja Korėjos vyriausybė, o ne NIOSH.

Ką reikia žinoti apie padirbtas kaukes

Įspėjimas: apie 60 % KN95 respiratorių yra padirbti, Ligų kontrolės ir prevencijos centrai (CDC) dalijasi vis didėjančiu prekių ženklų, prekiaujančių padirbtomis kaukėmis, sąrašu, taip pat išsamia informacija apie tai, kaip įsitikinti, kad perkate tokį, kuris yra patvirtintas. JAV, Kinijos ar Korėjos vyriausybė.

„Tikrai geriausia rasti kaukę, kurią patvirtino reguliuojanti institucija, – sako dr. Gordonas, – bet tiesa ta, kad dienos pabaigoje bet kokia kaukė, kuri glaudžiai priglunda prie veido, yra geresnė už kaukę, kuri ne.“ Tai reiškia, kad padirbtas KN95 vis tiek gali būti saugesnis pasirinkimas nei tos plonos stačiakampės chirurginės kaukės arba (atsiprašau) jūsų mėgstamos raštuotos medžiaginės kaukės.

Istorijos moralė? Omikronui sparčiai plintant JAV ir už jos ribų, laikas permąstyti dabartines kaukes ir, jei įmanoma, atnaujinti į tinkančias.

https://futuresnutrition.de/blogs/news/vitamin-d3-ist
https://futuresnutrition.de/blogs/news/was-ist-vitamin-k2
https://futuresnutrition.de/blogs/news/wozu-ist-vitamin-d3-gut
https://futuresnutrition.de/blogs/news/symptome-eines-vitamin-d3-mangels

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

https://sidaurip.desa.id/wp-includes/js/depo25bonus25/

https://sinaboi.desa.id/wp-includes/depo25-bonus25/

https://cibeunying-majenang.cilacapkab.go.id/wp-includes/nexus/

https://cidadap-karangpucung.cilacapkab.go.id/wp-includes/zeus-slot/

https://kalisabuk-kesugihan.cilacapkab.go.id/wp-includes/garansi-kekalahan-100/

https://kelurahanwahno.kotajayapura.id/wp-includes/js/bonus-new-member/

https://cafeadobro.ro/

https://haberveotesi.com.tr/

https://maisqueauga.com/

https://www.brightpath.com.sg/

https://www.dreamwavehotel.com/

https://opigesfarm.com/

https://woodtoc.com.ar/

https://opynewsjoinville.com.br/

https://buabi.com/

https://casadepianos.com.br/

https://www.champlainorchards.com/

https://www.bangunharjo.desa.id/wp-includes/vietnam/