6 česnako privalumai jūsų sveikatai – Klivlando klinika

Česnakai. Skrudinta alyvuogių aliejuje tirpsta burnoje kaip sviestas. Susmulkintas ir žalias, skonis aitrus ir aštrus. Aliejaus pavidalu jis gali nuraminti skausmingus raumenis. Iš česnako netgi galite pasigaminti arbatos. Nepriklausomai nuo to, kaip jį naudosite, česnakai turi didelę naudą – be to, kad yra skanūs!

Cleveland Clinic yra ne pelno siekiantis akademinis medicinos centras. Reklama mūsų svetainėje padeda palaikyti mūsų misiją. Mes neremiame ne Klivlendo klinikos produktų ar paslaugų. politika

Dietologė Laura Jeffers, MD, RD, LD, siūlo šešis nuostabius būdus, kaip ši į žoleles panaši daržovė sustiprina jūsų sveikatą.

Ar česnakas jums tinka?

Taip, česnakai turi daug naudos sveikatai. „Česnakas įgauna aštrų kvapą dėl organinio sieros junginio, vadinamo alicinu“, – sako Jeffersas. „Šis junginys taip pat daro česnaką sveiku jūsų dietos priedu.”

Padidina imunitetą

Kas žinojo, kad sustiprinti imunitetą gali būti taip paprasta, kaip valgyti daugiau česnako? Remiantis vienu tyrimu, kuriame dalyvavo 41 000 moterų nuo 55 iki 69 metų amžiaus, tie, kurie reguliariai valgė česnaką, vaisius ir daržoves, turėjo 35% mažesnę storosios žarnos vėžio riziką.

Veikia kaip priešuždegiminė priemonė

Tyrimai parodė, kad česnakų aliejus veikia kaip priešuždegiminis vaistas. Jei skauda ir uždegė sąnarius ar raumenis, patrinkite juos česnako aliejumi. Artrito fondas netgi rekomenduoja jį padėti išvengti artrito sukeliamų kremzlių pažeidimų.

Gerina širdies sveikatą

Tyrimai taip pat rodo, kad česnakai gali turėti teigiamą poveikį jūsų arterijoms ir kraujospūdžiui.

Mokslininkai mano, kad raudonieji kraujo kūneliai česnako sierą paverčia vandenilio sulfido dujomis. Tai plečia mūsų kraujagysles, todėl lengviau reguliuoti kraujospūdį.

Tačiau prieš atsisakydami vaistų nuo kraujospūdžio, pasitarkite su savo gydytoju, kad sužinotumėte, ar į dietą įtraukti daugiau česnako gali būti naudinga.

Nuvalo odą

Antibakterinės česnako savybės ir antioksidantai gali išvalyti odą, naikindami spuogus sukeliančias bakterijas. Vienas tyrimas rodo, kad spuogus įtrynus žaliu česnaku galima juos pašalinti.

Tačiau atminkite, kad česnakai gali sukelti odos deginimo pojūtį. Prieš išbandydami šį metodą, pirmiausia pasitarkite su savo dermatologu, ypač jei naudojate kitus odos priežiūros produktus.

Apsaugo jūsų maistą

Tos pačios antibakterinės savybės šviežiame česnake gali sunaikinti bakterijas, kurios sukelia apsinuodijimą maistu, įskaitant salmoneles ir E.coli. Vis dėlto nenaudokite česnako kaip tinkamo maisto sanitarijos ir maisto tvarkymo pakaitalo.

Česnakai taip pat kovoja su grybeliu. Jei sergate pėdų grybeliu, pamirkykite kojas česnako vandenyje arba patrinkite kojas žaliu česnaku, kad užpultumėte niežulį sukeliantį grybelį.

Ar geriau valgyti žalią ar virtą česnaką?

Pasinaudoti česnako privalumais kartais būna šiek tiek sudėtinga. Pavyzdžiui, tyrimas, siejantis česnaką su pagerėjusiu imunitetu, parodė, kad naudą teikia žalias ir virtas česnakas, o ne papildai.

Česnako kaitinimas arba įdėjimas į receptą gali pakeisti česnako pH balansą. Alicino fermentams reikia kelių minučių, kad pradėtų veikti, todėl susmulkinus, susmulkinus ar sukapojus leiskite jam nusistovėti.

„Daugiausia naudos gausite iš žalio česnako“, – sako Jeffersas. „Tačiau jei nuspręsite jį virti, nekaitinkite virš 140 laipsnių pagal Farenheitą (60 laipsnių Celsijaus). Aukštesnė temperatūra žudo aliciną, todėl į savo receptus įtraukite česnako, kai jau beveik baigsite gaminti.

Ar kiekvieną dieną turėtumėte vartoti česnako papildus?

Prieš pradedant vartoti bet kokį papildą, ypač kasdienį, geriausia pasitarti su gydytoju. Šis patarimas ypač tinka česnako papildams. ,

Retais atvejais česnako papildai gali sukelti galvos skausmą, nuovargį, apetito praradimą, raumenų skausmus, galvos svaigimą ir alergines reakcijas, tokias kaip astmos priepuoliai ar odos bėrimai.

Jei vartojate kraują skystinančius vaistus, česnako papildas gali sustiprinti vaisto poveikį, todėl jūsų kraujas dar labiau krešės.

Keletas atsargumo žodžių

Česnakai taip pat gali sudirginti jūsų odą. „Taip pat galite jausti perštėjimą ant odos, jei tvarkote didelį kiekį šviežių ir džiovintų česnakų“, – sako Jeffersas. „Kad išvengtumėte česnako sukeltų odos pažeidimų, mūvėkite virtuvines pirštines.

Ir nepaisant daugybės česnako naudos sveikatai, per greitai nepridėkite per daug į savo racioną. Perdozavimas gali sukelti diskomfortą, įskaitant skrandžio sutrikimus, pilvo pūtimą, viduriavimą, kūno kvapą ir blogą burnos kvapą. Išleisk po vakarienės mėtų, prašau!

https://futuresnutrition.de/blogs/news/vitamin-d3-ist
https://futuresnutrition.de/blogs/news/was-ist-vitamin-k2
https://futuresnutrition.de/blogs/news/wozu-ist-vitamin-d3-gut
https://futuresnutrition.de/blogs/news/symptome-eines-vitamin-d3-mangels

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *