4 sveikatos problemos – Klivlando klinika

Kadaise buvo manoma, kad tai buvo puiki naujovė, švino dažai buvo didžiulė problema.

Cleveland Clinic yra ne pelno siekiantis akademinis medicinos centras. Reklama mūsų svetainėje padeda palaikyti mūsų misiją. Mes neremiame ne Klivlendo klinikos produktų ar paslaugų. politika

Švino dažai egzistavo jau ketvirtajame amžiuje prieš Kristų ir nuo tada sukelia sveikatos problemų. Ir nors švino dažų keliami pavojai kartojasi per visą istoriją, poveikį jaučiame ir šiandien. Pediatras Roopa Thakur, medicinos mokslų daktaras, FAAP, paaiškina, kaip apsinuodijimas švinu gali paveikti mūsų sveikatą, ir dalijasi, ką galime padaryti, kad apsaugotume nuo to savo artimuosius.

Kodėl į dažus buvo pridėta švino?

Tam tikrų švino junginių buvo pridėta prie dažų, kad būtų sukurtos ryškios, ryškios spalvos, pavyzdžiui, balta, geltona ir raudona. O kadangi švinas yra gausiai pigmentuotas, švino dažai gali padėti padengti didelius plotus. Švinas taip pat daro dažus atsparius drėgmei ir padeda jiems greičiau išdžiūti. Apskritai, kadangi švino dažai buvo parduodami kaip patvaresni, jie buvo plačiai naudojami pastatuose arba metalams ir vaikų žaislams padengti.

Kodėl švinas toks pavojingas?

1920-aisiais švino dažų pavojai šioje šalyje buvo gana akivaizdūs. Vaikai, netyčia suvalgę švino dažų drožlių arba įkvėpę švino dažų dulkių, pradėjo patirti fizinių ir neurologinių problemų, kurios buvo susijusios su apsinuodijimo švinu simptomais. O 1925–1927 m. JAV mirė daugiau tapytojų nei bet kuri kita darbo grupė. Buvo stengiamasi jį uždrausti, tačiau niekas neįstrigo iki 1971 m., kai Kongresas priėmė pirmąjį federalinį reglamentą dėl dažų su švinu. Po septynerių metų JAV vartotojų produktų saugos komisija galutinai uždraudė naudoti švino dažus visuose gyvenamuosiuose būstuose.

Kaip švinas patenka į jūsų kūną

Šviną galima nuryti, įkvėpti arba absorbuotis per odą. Tačiau įkvėpus švino jūsų kūnas jo pasiima daugiau. Kai švinas patenka į jūsų kūną, jis kaupiasi jūsų kauluose, kraujyje ir audiniuose. Senstant jūsų kaulai demineralizuojasi, o švinas vėl patenka į jūsų kūną.

Kas laikomas dideliu švino kiekiu jūsų organizme?

Suaugusiam žmogui nedidelis švino kiekis jūsų organizme nekelia didelio rūpesčio. Mažas švino diapazonas suaugusiųjų sistemoje būtų mažesnis nei 10 mikrogramų decilitre (mcg/dL). Jei esate nėščia, penkių mcg/dL lygis būtų laikomas padidintu, nes net ir mažiausi švino kiekiai jūsų sistemoje gali sukelti vystymosi problemų jūsų negimusiam vaikui.

Švino koncentracija kraujyje viršija 10 mcg/dL iki 25 mcg/dL yra reguliaraus švino poveikio rodiklis. Medicininis gydymas paprastai reikalingas, kai žmogus pasiekia 80 mcg/dl arba jei jis yra žemesnis, bet jaučia apsinuodijimo švinu simptomus.

Vaikui net ir mažiausias švino kiekis gali sukelti vystymosi problemų. Vaikų kraujyje švino kiekis yra 3,5 mcg/dl, kuris yra didesnis nei daugumos vaikų.

Apsinuodijimo švinu poveikis sveikatai

Didelis švino kiekis kraujyje gali sukelti rimtų sveikatos sutrikimų. Kai kurie iš jų apima:

Reprodukcinės problemos

Apsinuodijimas švinu gali paveikti jūsų reprodukcinę sistemą keliais būdais. Tiems, kurie gimė vyrais, švino poveikis gali turėti įtakos lytiniam potraukiui ir spermos kokybei. Tai gali sukelti vaisingumo problemų, persileidimus, priešlaikinį gimdymą ir dar daugiau partneriui. Moterims gimusiems švino poveikis gali pakeisti menstruacinį ciklą, sumažinti vaisingumo potencialą, uždelsti pastojimo laiką ir sutrikdyti hormonų gamybą.

Anemija

Ilgalaikis švino poveikis gali sulėtinti arba sustabdyti hemoglobino gamybą. Hemoglobinas suteikia raudoniesiems kraujo kūneliams spalvą ir padeda kraujui pernešti deguonį visame kūne. Kai jūsų sistemoje yra švino, jūsų kūnas gali negauti pakankamai geležies, o tai gali sukelti anemiją.

Inkstų pažeidimas

Pasak Nacionalinio inkstų fondo, inkstų pažeidimai dėl švino poveikio Jungtinėse Valstijose šiomis dienomis nėra tokie dažni. Jei taip nutinka, tai dažniausiai pasitaiko tiems darbuotojams, kurie po kelerių metų darbo metu susiduria su dideliu švino kiekiu, ir tiems, kurie jau turi inkstų problemų. Mažas švino kiekis iš geriamojo vandens ar namų dažų nesukelia inkstų pažeidimo.

Jei turite inkstų pažeidimą, tai gali būti neaiški, nes dauguma žmonių nejaučia simptomų. Tačiau žala gali pasireikšti kaip papildomas baltymas šlapime, padidėjęs kraujospūdis arba padidėjusi podagros rizika. Jei manote, kad kažkas negerai, pasitarkite su savo sveikatos priežiūros paslaugų teikėju, kad jis galėtų atlikti švino tyrimą.

Ką švinas daro jūsų smegenims

Apsinuodijimas švinu gali labai pakenkti jūsų smegenims. Jei jis pažeidžia jūsų priekinę smegenų žievę (informaciją apdorojančią dalį), hipokampą (smegenų dalį, kuri tvarko mokymąsi ir atmintį) ir smegenis (dalį, kuri padeda kontroliuoti jūsų kūno judesius), pažeidimas gali sukelti elgesio, nervų problemų. žala ir galbūt Alzheimerio liga, Parkinsono liga ar net šizofrenija.

Kiti apsinuodijimo švinu simptomai:

 • Vidurių užkietėjimas.
 • Skrandžio skausmas.
 • Galvos skausmai.
 • Irzlumas.
 • Sunku miegoti.
 • Atminties praradimas.
 • Nėra apetito.
 • Nuolat jaučiasi pavargęs.

Ar apsinuodijimas švinu vis dar yra mažų vaikų problema?

Nors apsinuodijimas švinu gali paveikti įvairaus amžiaus žmones, jis labiausiai paveikia vaikus. Jo poveikis sveikatai yra sunkesnis jaunesniems nei šešerių metų vaikams, nes jų kūnas sparčiai vystosi ir auga. Šiai amžiaus grupei taip pat būdinga didesnė apsinuodijimo švinu rizika, nes maži vaikai dažnai kiša rankas ir kitus daiktus į burną.

„Vaikai gali būti vedami namuose, mokykloje, darželyje ar net močiutės namuose. Švino dalelės gali atsirasti dėl dažų drožlių arba dažų dulkių. Jei tos dalelės nuryjamos ir patenka į kraują, tai gali sukelti ilgalaikių problemų vaikui“, – sako daktaras Thakur.

Kai kurios iš šių problemų apima:

 • Žala jūsų smegenims ir nervų sistemai.
 • Uždelstas augimas.
 • Klausos problemos.
 • Galvos skausmai.
 • Mokymosi ar elgesio problemos.
 • Vėmimas.
 • Hiperaktyvumas.

Daktaras Thakuras sako, kad vaikas gali gyventi apsinuodijęs švinu ir nerodyti jokių požymių. Kita vertus, jei jie patiria simptomus, šie simptomai gali būti nesusiję su apsinuodijimu švinu.

„Kai mažo vaiko švino lygis yra aukštas, tuo momentu galite nieko nematyti. Kitais atvejais vaikas gali jausti neaiškius simptomus, tokius kaip miego sutrikimas, elgesio sutrikimai ar nuovargis. Laikui bėgant galite pastebėti ilgalaikį poveikį, pavyzdžiui, skrandžio sutrikimus ar elgesio problemas“, – sako dr. Thakur.

Ji priduria, kad jei švino lygis yra labai didelis, vaikas gali turėti traukulių arba sunkiai sekasi mokytis mokykloje. Jų IQ taip pat gali sumažėti.

Kaip apsaugoti vaikus nuo apsinuodijimo švinu

Vienas dalykas, kurį galite padaryti – pasikalbėkite su savo vaiko pediatru, jei įtariate, kad kažkas negerai.

Dr. Thakur pabrėžia, kad svarbu apriboti švino poveikį ankstyvame amžiuje, nes tinkamai gydant apsinuodijimo švinu galima išvengti. Sveikatos priežiūros paslaugų teikėjai apie apsinuodijimo švinu prevenciją pradeda kalbėti su šeimomis, kai jų vaikas yra kūdikystėje. Taip yra todėl, kad kūdikiai ir maži vaikai žaidžia ant grindų, kur linkusios nusėsti švino dažų dulkės, ir, kaip minėta, elgiasi ranka į burną, todėl švino dulkės gali būti įkvėptos ir nurytos.

„Man patinka dalintis informacija su tėvais apie švino poveikio ribojimą vaiko šešių mėnesių vizito metu. Pakalbėsime apie geriausius namų valymo būdus. Jei vienas iš tėvų turi profesiją, dėl kurios jie gali tapti lyderiais, aš jiems patarsiu, kaip valyti drabužius ir batus“, – sako dr. Thakur.

12 ir 24 mėnesių vaiko vizitų metu gydytojas Thakur atliks oficialų įvertinimą naudodamas klausimyną. Jei pagal šį klausimyną vaikas laikomas rizikingu, jis paims kraujo mėginį. Vyresniems vaikams, kurie turi nuolatinio švino poveikio rizikos veiksnių, ji rekomenduoja kasmet atlikti kraujo tyrimus iki 6 metų amžiaus.

Tačiau vėlgi, vaikų saugumas prasideda nuo švarių namų palaikymo.

Dr. Thakur rekomenduoja kasdien šlapiu šluostytis, kad pašalintų švino daleles nuo dažų drožlių ar dulkių. Ji sako, kad kai kurie vietiniai sveikatos skyriai netgi leidžia šeimoms nemokamai pasiskolinti HEPA dulkių siurblius. Šie dulkių siurbliai užtikrina daug gilesnį valymą nei vidutiniai dulkių siurbliai.

Ji taip pat siūlo nušluostyti viską, kas yra ant grindų. Tai apima grindų lempų pagrindus ir stalų bei kėdžių kojas. Taip pat gali padėti nusiauti batus prieš įeinant į namus, ypač jei darbe susiduriate su švinu arba gyvenate vietovėje, kurioje yra švinu užteršto dirvožemio.

Ar apsinuodijimas švinu gali būti panaikintas?

Nors apsinuodijimo švinu pasekmės negali būti panaikintos, nukentėjusiųjų gyvenimo kokybę galima pagerinti keliomis paprastomis priemonėmis.

Norint išvengti tolesnio poveikio, švino šaltinis pirmiausia turi būti profesionaliai pašalintas iš jūsų namų. Niekada nebandykite to daryti patys. Jei nesate tikri, nuo ko pradėti, kreipkitės į vietinį sveikatos skyrių.

„Jei švino kiekis kraujyje yra didesnis nei 45 mcg / dL, jūsų paslaugų teikėjas gali rekomenduoti chelatų terapiją, kad greitai jį sumažintų. Dėl to gali tekti patekti į ligoninę. Jei žinome, kad vaikas prarijo švino dažų drožlių, galime išvalyti žarnyną, kad išvengtume tolesnio švino absorbcijos jo virškinimo trakte“, – priduria dr. Thakur.

Chelatinė terapija yra tada, kai tam tikri vaistai naudojami švinui kraujyje surišti. Ši terapija atliekama IV arba tabletėmis. Jam pradėjus veikti, šlapinantis švinas išsiskiria iš jūsų kūno.

Jei manote, kad kažkas negerai, pasitarkite su savo sveikatos priežiūros paslaugų teikėju.

Svarbiausia atsiminti: jei manote, kad jūs arba jūsų vaikas galėjo būti paveiktas švino, nedelsdami kreipkitės į savo sveikatos priežiūros paslaugų teikėją, kad išvengtumėte ilgalaikio poveikio.

„Negalime pasakyti, kokie rezultatai bus pagrįsti švino lygiu. Vienintelis dalykas, kurį galime padaryti, yra užkirsti kelią švino poveikiui. Nėra saugaus švino lygio. Todėl pasitikrinti yra labai svarbu“, – sako daktaras Thakur.

https://futuresnutrition.de/blogs/news/vitamin-d3-ist
https://futuresnutrition.de/blogs/news/was-ist-vitamin-k2
https://futuresnutrition.de/blogs/news/wozu-ist-vitamin-d3-gut
https://futuresnutrition.de/blogs/news/symptome-eines-vitamin-d3-mangels

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

https://sidaurip.desa.id/wp-includes/js/depo25bonus25/

https://sinaboi.desa.id/wp-includes/depo25-bonus25/

https://cibeunying-majenang.cilacapkab.go.id/wp-includes/nexus/

https://cidadap-karangpucung.cilacapkab.go.id/wp-includes/zeus-slot/

https://kalisabuk-kesugihan.cilacapkab.go.id/wp-includes/garansi-kekalahan-100/

https://kelurahanwahno.kotajayapura.id/wp-includes/js/bonus-new-member/

https://cafeadobro.ro/

https://haberveotesi.com.tr/

https://maisqueauga.com/

https://www.brightpath.com.sg/

https://www.dreamwavehotel.com/

https://opigesfarm.com/

https://woodtoc.com.ar/

https://opynewsjoinville.com.br/

https://buabi.com/

https://casadepianos.com.br/

https://www.champlainorchards.com/

https://www.bangunharjo.desa.id/wp-includes/vietnam/

https://sinaboi.desa.id/shop/depo25-bonus25/

https://www.bangunharjo.desa.id/wp-includes/vietnam/