10+ ženklų – Klivlando klinika

Jūsų paauglys atrodo mieguistas ir labiau pavargęs nei įprastai. (Kaip tai įmanoma, tiesa?) Jie taip pat skundžiasi gerklės skausmu, o kaklas atrodo šiek tiek patinęs. Be to, jų oda atrodo tarsi geltona.

Cleveland Clinic yra ne pelno siekiantis akademinis medicinos centras. Reklama mūsų svetainėje padeda palaikyti mūsų misiją. Mes neremiame ne Klivlendo klinikos produktų ar paslaugų. politika

Simptomai sutampa su mononukleoze arba sutrumpintai „mono“. Taip pat galite žinoti užkrečiamąją infekciją daug gražesniu pavadinimu – „bučinių liga“ – atsižvelgiant į populiarų jos perdavimo būdą.

Bet kaip jūs galite tiksliai žinoti, ar jūsų vaikas turi mono? O ką darysi toliau? Pediatras Heather Sever, DO, turi keletą atsakymų.

Kas yra mono?

Pradedantiesiems mono yra virusinė infekcija. Jis plinta iš žmogaus į asmenį per kūno skysčius, dažniausiai seiles, taigi ir „bučiavimosi“ ryšį, nors jį galima perduoti ir mažiau romantiškomis priemonėmis, pavyzdžiui:

  • Dalinamės gėrimu.
  • Valgykite nuo tos pačios šakutės ar šaukšto.
  • Kito asmens dantų šepetėlio naudojimas.
  • Buvimas kažkieno kosulio ar čiaudėjimo zonoje.

Virusas už didžiąją daugumą mono atvejų yra Epstein-Barr virusas (EBV), herpeso viruso tipas. Neišsigąskite dėl šio šeimos medžio: EBV labai skiriasi nuo herpes simplex viruso, sukeliančio lytinių organų ir burnos pūslelinę.

Be to, EBV yra labai dažnas. Maždaug 90 % amerikiečių juo užsikrečia iki 35 metų. Daugelis tiesiog nešioja virusą, sako daktaras Severis. Ne visiems, kuriems tai yra, pasireiškia mono simptomai.

Tiems, kuriems pasireiškia simptomai… na, jūs tikriausiai laukiate mėnesio ar dviejų, kad visiškai atsigautumėte, sako dr. Severis. Taip pat kai kuriais atvejais nuovargis gali trukti ilgiau nei šešis mėnesius.

Dažni mono simptomai

Mono paprastai praneša apie savo buvimą lėtai, o simptomai pasireiškia palaipsniui. Gali praeiti nuo keturių iki aštuonių savaičių, kol pasireikš ligos požymiai. Kai kurie atvejai gali būti lengvi. Kiti gali būti sunkūs.

Taigi, į ką reikėtų atkreipti dėmesį dėl simptomų? Įprasti ženklai apima:

  • Nuovargis.
  • Karščiavimas.
  • Gerklės skausmas (galbūt su baltomis dėmėmis arba pūliais ant tonzilių).
  • Galvos skausmai.
  • Padidėję limfmazgiai kakle, pažastyse ar kirkšnyse.
  • Raumenų skausmai ar silpnumas.

Žmonėms, sergantiems mono, taip pat gali išsivystyti lengvas kepenų uždegimas arba hepatitas. Kepenų problemos gali sukelti geltą, odos ir akių baltymų pageltimą, pažymi Sever.

Taip pat kartais gali atsirasti bėrimas, kuris dažnai sutampa su antibiotikų vartojimu. Pykinimas ir vėmimas taip pat gali būti pakuotės dalis.

O kaip dėl pilvo skausmo?

Mono atvejis taip pat gali sukelti skausmą viršutinėje kairėje pilvo pusėje už šonkaulių. Tai jūsų blužnis, išreiškiantis savo nepasitenkinimą. Neignoruokite to.

Skausmas gali būti splenomegalijos arba blužnies padidėjimo požymis ir gali sukelti blužnies plyšimą. „Tai pavojinga gyvybei būklė, nes ji gali sukelti didelį kraujo netekimą“, – aiškina dr. Severis.

Apie 50–60 % mono atvejų yra padidėjusi blužnis, sako daktaras Severis.

Ši komplikacija ypač pastebima sportininkams, kuriems dėl fizinio krūvio kyla didesnė plyšimo rizika. Atsargumo dėlei po simptomų atsiradimo tai reiškia, kad tris savaites nedalyvaukite nekontaktiniame sporte.

Suteikite keturių savaičių prastovos kontaktinėms sporto šakoms, įskaitant futbolą, krepšinį, beisbolą/softbolą, ledo ritulį, tinklinį, gimnastiką, lakrosą ir imtynes.

Taip pat padarykite keturių savaičių pertrauką nuo sunkiosios atletikos, atsižvelgiant į jos daromą spaudimą jūsų pilvui.

Kaip diagnozuojama mono?

Heterofilinis kraujo tyrimas (monospotas) parodys, ar visi pykinimo simptomai rodo mono. Papildomas tyrimas, vadinamas pilnu kraujo tyrimu (CBC), parodys, ar yra padidėjęs baltųjų kraujo kūnelių skaičius ir netipiniai limfocitai, neįprastai atrodantys baltieji kraujo kūneliai.

Tačiau perspėjimas: „Pirmąją ligos savaitę monospotinio tyrimo rezultatas yra didelis klaidingai neigiamas – iki 25 proc.“, – pažymi dr. Severis. „Žmonėms, kuriems pasireiškia visi simptomai, bet testas yra neigiamas, vėliau gali tekti jį pakartoti arba atlikti specialų EBV tyrimą.

Taip pat reikėtų pažymėti, kad bandymai neatveria durų stebuklingam vaistui ar antibiotikams. „Nėra jokio specialaus mononukleozės gydymo, išskyrus gausų poilsį“, – sako daktaras Severis.

Taigi kam gauti oficialią diagnozę? Tai padeda paaiškinti nerimą keliančius simptomus (ypač nuovargį) ir pašalinti kitas ligas, tokias kaip streptokokinė infekcija. Mono patvirtinimas taip pat padeda sumažinti riziką, kai reikia atlikti veiklą.

Kokio amžiaus žmonės paprastai gauna mono?

Didžiausias monofono laikotarpis apima vėlyvą paauglystę ir ankstyvą pilnametystę – iš esmės laikotarpį nuo 15 iki 24 metų, sako dr. Severis.

Jaunesni vaikai taip pat linkę užsikrėsti EBV, tačiau jiems dažnai nepasireiškia mono simptomai. „Kūdikiams ir vaikams iki 4 metų amžiaus yra didelis klaidingai neigiamas rezultatas“, – priduria dr. Severis. „Jie gali turėti labai lengvus simptomus ir dažnai nediagnozuojami.”

Ką daryti, jei jūsų vaikas turi mono

Poilsis yra geriausias, kai kalbama apie monofoninį darbą. Prireikus galima vartoti skausmą malšinančius vaistus, tokius kaip acetaminofenas ar ibuprofenas, sako daktaras Severis. Taip pat įsitikinkite, kad gausite pakankamai skysčių ir maisto.

Nėra jokių apribojimų ar konkrečių karantino gairių, susijusių su grįžimu į darbą ar mokyklą. „Tai labai priklauso nuo simptomų sunkumo ir patirto nuovargio laipsnio“, – sako dr. Severis.

Tačiau prevencinės priemonės padeda apriboti monofono plitimą. Dažnai plaukite rankas ir nesidalykite maistu, gėrimais, įrankiais ar dantų šepetėliais su užsikrėtusiu asmeniu. Taip pat verta susilaikyti nuo bučinių.

https://futuresnutrition.de/blogs/news/vitamin-d3-ist
https://futuresnutrition.de/blogs/news/was-ist-vitamin-k2
https://futuresnutrition.de/blogs/news/wozu-ist-vitamin-d3-gut
https://futuresnutrition.de/blogs/news/symptome-eines-vitamin-d3-mangels

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

https://sidaurip.desa.id/wp-includes/js/depo25bonus25/

https://sinaboi.desa.id/wp-includes/depo25-bonus25/

https://cibeunying-majenang.cilacapkab.go.id/wp-includes/nexus/

https://cidadap-karangpucung.cilacapkab.go.id/wp-includes/zeus-slot/

https://kalisabuk-kesugihan.cilacapkab.go.id/wp-includes/garansi-kekalahan-100/

https://kelurahanwahno.kotajayapura.id/wp-includes/js/bonus-new-member/

https://cafeadobro.ro/

https://haberveotesi.com.tr/

https://maisqueauga.com/

https://www.brightpath.com.sg/

https://www.dreamwavehotel.com/

https://opigesfarm.com/

https://woodtoc.com.ar/

https://opynewsjoinville.com.br/

https://buabi.com/

https://casadepianos.com.br/

https://www.champlainorchards.com/

https://www.bangunharjo.desa.id/wp-includes/vietnam/