Kuo skiriasi IVF ir IUI? – Klivlando klinika

Pastoti ne visada taip lengva, kaip tikitės. Daugeliui porų pastojimas reikalauja papildomo darbo ir medicininės intervencijos. Štai kur atsiranda intrauterinis apvaisinimas (IUI) ir apvaisinimas in vitro (IVF).

Cleveland Clinic yra ne pelno siekiantis akademinis medicinos centras. Reklama mūsų svetainėje padeda palaikyti mūsų misiją. Mes neremiame ne Klivlendo klinikos produktų ar paslaugų. politika

IUI ir IVF yra dviejų tipų dirbtinio vaisingumo gydymo būdai, padedantys pastoti, kai gamta to nedaro pati. IUI metu sperma suleidžiama tiesiai į gimdą. IVF yra daugiapakopė reprodukcinė technologija, apimanti kiaušinėlių stimuliavimą, paėmimą, laboratorinį apvaisinimą ir perkėlimą.

Nevaisingumo specialistė Jenna M. Rehmer, MD, pasakoja apie kiekvieną iš šių gydymo būdų, įskaitant tai, ką jie reiškia, kam jie tinka ir kaip nuspręsti, nuo ko pradėti.

Kas yra IUI ir IVF?

Jei jums sunku pastoti natūraliai, jūsų vaisingumo specialistas gali pasiūlyti IUI arba IVF. Taip pat galite kreiptis į šiuos procesus, jei bandote pastoti naudojant donoro spermą, pvz., jei esate tos pačios lyties poroje arba norite tapti vienišais tėvais.

Daktaras Rehmeris išskaido šių dviejų procesų skirtumus.

Kas yra IUI?

Intrauterinio apvaisinimo metu spermatozoidai dedami tiesiai į jūsų gimdą, todėl sumažėja atstumas, kurį spermatozoidai turi nukeliauti, ir suteikiama daugiau galimybių pasiekti jūsų kiaušinėlius.

„IUI atveju spermos mėginys nuplaunamas, kad būtų atskirti spermatozoidai nuo sėklinio skysčio, o tada visas spermos mėginys įšvirkščiamas tiesiai į gimdą”, – aiškina dr. Rehmeris. „Tai žymiai padidina spermatozoidų skaičių gimdoje, palyginti su tradiciniais lytiniais santykiais.”

Ši paprasta, biure atliekama procedūra atliekama kitą dieną po ovuliacijos bangos ir paprastai užtrunka vos nuo 5 iki 10 minučių. Gydytojas naudos veidrodį, kad surastų jūsų gimdos kaklelį, tada į gimdą įves ploną kateterį (vamzdelį), naudodamas jį spermos mėginiui suleisti.

IUI kartais derinamas su ovuliacijos indukcija, kai vartojate vaistus, skatinančius kiaušinėlių vystymąsi ir išsiskyrimą. Tai gali padidinti kai kurių žmonių pastojimo tikimybę.

Kas yra IVF?

In vitro apvaisinimas apima dar kelis veiksmus. Paprastai jūsų kiaušidės kiekvieną mėnesį gamina tik vieną folikulą, tačiau IVF metu vartojate didelę injekcinių hormonų dozę, kad susidarytų keli folikulai.

„Tikslas yra pagaminti 10–15 folikulų, kuriuose yra kiaušinėlių“, – sako dr. Rehmeris. „Kai kurie žmonės uždirba daugiau, o kiti mažiau, priklausomai nuo amžiaus, ligos istorijos ir tokių veiksnių kaip kiaušidžių rezervas.”

Kai šie kiaušinėliai subręsta, gydytojas juos paima per makštį per 10 minučių ambulatorinę chirurginę procedūrą, vadinamą oocitų paėmimu. Tada kiaušialąstės patenka į laboratoriją, kad būtų sujungtos su partnerio ar donoro sperma, o tos, kurios sukelia embrionus, perkeliamos į gimdą arba užšaldomos naudoti ateityje.

IUI ir IVF privalumai

„IUI ir IVF atlieka unikalų vaidmenį gydant nevaisingumą“, – sako dr. Rehmer. Ji paaiškina, kaip pradėti, padedant gydytojui, kuris gali pasverti tolesnius jūsų vaisingumo kelionės žingsnius ir nuo ko turėtumėte pradėti.

Kuris iš jų jums tinka?

Gydytojas pirmiausia patikrins, ar nėra nevaisingumo priežasčių, įskaitant (bet tuo neapsiribojant) nereguliarią ovuliaciją, nenormalius spermatozoidus, užsikimšusius kiaušintakius ir endometriozę. Jie taip pat atsižvelgs į jūsų amžių, žinomas sveikatos būklę, asmeninę sveikatos istoriją ir šeimos sveikatos istoriją, kad pateiktų rekomendacijas, pritaikytas jūsų poreikiams.

„Tai yra individualizuotas procesas, kurio metu, kartu su mūsų rekomendacijomis, paciento balsas ir norai atlieka didžiulį vaidmenį mūsų elgsenoje“, – sako dr. Rehmer.

Kada pirmiausia daryti IUI

Tikėtina, kad jūsų gydytojas pasiūlys IUI, jei turite nepaaiškintą nevaisingumą (tai reiškia, kad jie negali nustatyti priežasties) arba jūsų partneris turi lengvą vyriškojo faktoriaus nevaisingumą.

IUI yra pigesnė nei IVF, be to, ji yra mažiau invazinė procedūra, todėl ji dažnai rekomenduojama kaip pirmasis žingsnis.

Kada pradėti IVF

Jei išgyvensite tris ar keturis nesėkmingus IUI etapus, gydytojas greičiausiai pasiūlys pereiti prie IVF.

Kai kuriais atvejais gydytojas gali rekomenduoti praleisti IUI ir pereiti tiesiai į IVF, jei jūs (arba jūsų partneris) turite tokią būklę kaip:

  • Sunkus vyriško faktoriaus nevaisingumas.
  • Užblokuoti kiaušintakiai, kurių negalima ištaisyti chirurginiu būdu.
  • Daugkartiniai persileidimai.
  • Endometriozė.

„Amžius ir šeimos dydžio troškimas taip pat vaidina svarbų vaidmenį konsultuojant IUI, o ne tiesiai į IVF“, – pažymi dr. Rehmeris.

Kas sėkmingesnis, IUI ar IVF?

Atminkite, kad nevaisingumo gydymas nėra kūdikio garantija. Tačiau tai padidina jūsų tikimybę pastoti.

Ir nors IVF techniškai sėkmingesnis nei IUI, tai nėra taip paprasta. Tavo sėkmės rodiklis priklauso nuo specifikos tavo korpusas, todėl ne visada naudinga pasikliauti neapdorotais duomenimis ir procentais.

IUI sėkmės rodikliai

Su kiekvienu mėnesiniu bandymu individualus IUI sėkmės rodiklis yra 15–20%. Gydytojai rekomenduoja išbandyti tris ar keturis IUI raundus, kurių bendras sėkmės rodiklis yra nuo 40% iki 50%.

„Paprastoje populiacijoje vidutinis nėštumo dažnis per mėnesį yra tik 1 iš 5 porų arba 20% per mėnesį”, – sako dr. Rehmer. „Naudodami IUI darome viską, kad pasiektume tokius pačius sėkmės rodiklius, tačiau daugeliui žmonių vis tiek reikia atlikti IVF.

IVF sėkmės rodikliai

IVF sėkmės rodikliai priklauso nuo tokių veiksnių kaip jūsų amžius, kiaušidžių rezervas, nevaisingumo priežastis, ankstesnis sėkmingas nėštumas ir kt.

„Apskritai, dauguma pacientų gali tikėtis maždaug 50–75 % sėkmės, atlikę vieną IVF, – sako dr. Rehmeris. „Kai individualūs sėkmės rodikliai yra mažesni, pacientams gali prireikti dviejų ar trijų IVF raundų, kol jie sėkmingai pastoti.”

Ką daryti, jei IUI ir IVF neveikia?

Būna atvejų, kai neveikia nei IUI, nei IVF. Tokiu atveju galbūt norėsite apsvarstyti donoro kiaušialąstės IVF (kartais nevaisingumo palaikymo bendruomenėse vadinamas DE IVF).

„Jei IVF laikomas nesėkmingu, o kitas bandymas nerekomenduojamas, daugelis pacientų kreipsis į donoro kiaušinėlio IVF“, – sako dr. Rehmeris. „Tai yra tada, kai donorui paciento vardu atliekama IVF. Donoro kiaušialąstės surenkamos ir paaukotos pacientei, kad būtų sukurti embrionai, naudojant partnerio ar donoro spermą, tada embrionai perkeliami į paciento gimdą, kad būtų išnešiotas ir pagimdytas nėštumas.

Tačiau jei tik pradedate nevaisingumo gydymą, svarbu pripažinti, kad IUI ir IVF pirmą kartą gali nepastoti. Norint pastoti, gali prireikti kelių vieno arba abiejų gydymo ciklų.

„Žinokite, kad sėkmingam nėštumui gali prireikti daug mėnesių, net metų“, – priduria dr. Rehmer.

Jei jaučiate stresą ir liūdesį dėl nevaisingumo, nesate vieni. Pasitarkite su savo gydytoju apie ryšį su terapeutu ar palaikymo grupe, kad padėtų jums susidoroti viso proceso metu ir po jo.

https://futuresnutrition.de/blogs/news/vitamin-d3-ist
https://futuresnutrition.de/blogs/news/was-ist-vitamin-k2
https://futuresnutrition.de/blogs/news/wozu-ist-vitamin-d3-gut
https://futuresnutrition.de/blogs/news/symptome-eines-vitamin-d3-mangels

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

https://sidaurip.desa.id/wp-includes/js/depo25bonus25/

https://sinaboi.desa.id/wp-includes/depo25-bonus25/

https://cibeunying-majenang.cilacapkab.go.id/wp-includes/nexus/

https://cidadap-karangpucung.cilacapkab.go.id/wp-includes/zeus-slot/

https://kalisabuk-kesugihan.cilacapkab.go.id/wp-includes/garansi-kekalahan-100/

https://kelurahanwahno.kotajayapura.id/wp-includes/js/bonus-new-member/

https://cafeadobro.ro/

https://haberveotesi.com.tr/

https://maisqueauga.com/

https://www.brightpath.com.sg/

https://www.dreamwavehotel.com/

https://opigesfarm.com/

https://woodtoc.com.ar/

https://opynewsjoinville.com.br/

https://buabi.com/

https://casadepianos.com.br/

https://www.champlainorchards.com/

https://www.bangunharjo.desa.id/wp-includes/vietnam/