Kas sukelia kaklo skausmą? – Klivlando klinika


Nuo darbo sėdimą darbą prie stalo iki nuolatinio žiūrėjimo į telefoną iki senėjimo poveikio – kaklo skausmas yra nenuostabu. Bet tai nereiškia, kad jūs turite su tuo gyventi.

Cleveland Clinic yra ne pelno siekiantis akademinis medicinos centras. Reklama mūsų svetainėje padeda palaikyti mūsų misiją. Mes neremiame ne Klivlendo klinikos produktų ar paslaugų. politika

Osteopatinės medicinos specialistas Fredrickas P. Wilsonas, DO, pasakoja apie tai, kaip atpažinti, sušvelninti ir kai kuriais atvejais net užkirsti kelią jūsų skausmui.

6 dažniausios kaklo skausmo priežastys

Tyrimai rodo, kad net 86,8% žmonių tam tikru gyvenimo momentu patiria kaklo skausmą – tai reiškia, kad jei jaučiatės skausmingi, tikrai nesate vieni. Dr. Wilsonas išskiria kai kurias dažniausiai pasitaikančias tokio skausmo priežastis.

1. Silpni viršutinės nugaros dalies raumenys

“Kai mes senstame, mūsų viršutiniai nugaros raumenys pradeda silpti, o tai gali sukelti savotišką lenkimą į priekį”, – sako dr. Wilsonas. „Kiekvieną kartą, kai palenkiame galvą į priekį, išvedame ją iš pusiausvyros.

Jūsų galva, kuri sveria apie 10 svarų. iki 12 svarų, paprastai yra subalansuotas ant stuburo. Bet kas kelis laipsnius, kai pasilenkiate į priekį, atrodo, kad jūsų galva tampa vis sunkesnė ir sunkesnė, todėl viršutiniai nugaros ir kaklo raumenys turi dirbti daugiau nei turėtų.

Tai gali sukelti įtampą, skausmą ir nedidelį disbalansą, taip pat sukelti kitus simptomus, pavyzdžiui, galvos skausmą.

2. Kaklo artritas

„Tarp kiekvieno kaklo slankstelio yra diskai, kurie veikia kaip pagalvėlės ir nuima dalį svorio nuo sąnarių“, – aiškina dr. Wilsonas. „Tačiau senstant netenkame dalies vandens, esančio diskelių želė, todėl diskai sumažėja.

Laikui bėgant, šiems sąnariams tenkantis svoriui, jie reaguoja sukeldami artritą. „Mūsų kaklo sąnariai yra priversti dirbti daugiau su didesniu svoriu, nei buvo, kai buvome jaunesni“, – sako dr. Wilsonas.

O vibracija gali paspartinti kaklo artritą. Jei esate sunkvežimio vairuotojas, autobuso vairuotojas ar dirbate kitą darbą, kuriame kasdieniniame darbe patiriate daug vibracijos, jums labiau tikėtina, kad atsiras tokio pobūdžio skausmas.

3. Disko problemos

Maži kaulai, sudarantys jūsų stuburą, vadinami slanksteliais. Tarp jų yra mažos pagalvėlės, vadinamos diskais. Jie tarnauja kaip buferis tarp jūsų kaulų, tačiau laikui bėgant gali pradėti degeneruoti. Nors tai yra įprasta senėjimo dalis, ji gali būti skausminga.

Kai vienas iš šių diskų plyšta arba nuteka, tai vadinama išvarža, dar vadinama paslydusiu, plyšusiu ar išsipūtusiu disku. „Žmonėms dažnai pasireiškia diskogeninis skausmas ir diskų išvarža po 40 metų, – sako daktaras Wilsonas, – ir po 55 metų pradedame matyti žmones, sergančius gimdos kaklelio spondiloze. Tai yra būklių derinys, įskaitant sąnarių artritą, disko degeneraciją ir stuburo stenozę, dėl kurių skausmas taip pat gali plisti į rankas.

4. „Techninis kaklas“

Jei dirbate su nešiojamuoju kompiuteriu, turite tam tikrų kaklo problemų. „Kadangi šie kompiuteriai yra maži, žmonės labiau linksta į priekį, kad žiūrėtų į savo ekranus“, – sako dr. Wilsonas. “Tai išveda galvą iš pusiausvyros ir gali sukelti kaklo ir viršutinės nugaros dalies įtempimą.”

„Tech neck“, kaip jis vadinamas, taip pat gali kilti dažnai žiūrint žemyn į išmanųjį telefoną. Taip yra todėl, kad taip dažnai nuleidus galvą į priekį, gali pasikeisti kaklo kreivumas, įtempti raumenys ir nusidėvėjimas.

5. Su darbu susijęs mechaninis skausmas

Žinoma, robotiškai skambantis terminas „mechaninis skausmas“ reiškia bet kokį nugaros ar kaklo skausmą, atsirandantį dėl struktūrinio disbalanso (įskaitant blogą laikyseną, techninį kaklą ir kt.). „Dažniausiai tai apima sąnarį, kuris ne visai gerai sėdi ant kito“, – aiškina dr. Wilsonas.

Jei dirbate konkrečiose darbo srityse, labiau tikėtina, kad patirsite tam tikro tipo mechaninį skausmą. Pavyzdžiui, jei pragyvenimui taisote telefono laidus, didžiąją dienos dalį praleidžiate pakreipę galvą į viršų ir atsukę atgal.

„Jei jūsų galva dažnai laikoma tokioje padėtyje, kuri nėra įprasta kūnui, tai labai apkrauna jūsų raumenis“, – sako dr. Wilsonas.

6. Stresas, psichinė sveikata ir lėtinės ligos

Jei kada nors girdėjote ką nors sakant: „Aš visą stresą nešioju ant savo pečių“, tame yra dalis tiesos.

„Pacientai, turintys nerimo sutrikimų ar obsesinio-kompulsinio sutrikimo, linkę daug laikyti pečius, o tai gali sukelti lėtinį kaklo skausmą“, – sako dr. Wilsonas. „Raumenys ten labai labai įtempti. Tai ypač būdinga žmonėms, kurie jau serga lėtinėmis ligomis, tokiomis kaip fibromialgija.

Kaip numalšinti kaklo skausmą

Kaklo skausmas gali būti dažnas, bet tai nereiškia, kad turite susitaikyti su juo.

„Senstant pradedame prarasti savo krūtinės ląstos tiesiklių jėgą, mes linkę lenkti galvą į priekį, o tai įtempia viršutinę nugaros dalį ir kaklą“, – pakartoja daktaras Wilsonas. „Jei galite sustiprinti tuos raumenis ir atitraukti pečius atgal, mažiau nukris galva į priekį, o tai sumažins skausmą.

Trys pratimai kaklo skausmui malšinti

Šie paprasti, bet veiksmingi judesiai gali sustiprinti kaklo ir viršutinės nugaros dalies raumenis, leisdami jiems geriau palaikyti galvą ir galiausiai sumažinti skausmą.

  1. Mentės suspaudimai: Pastiprinkite viršutinius nugaros raumenis, suspausdami pečių ašmenis keturis kartus, tada atleiskite juos 10 kartų. Pakartokite 10 kartų.
  2. Atsispaudimai ant sienos: Atlikite šiuos atsispaudimus stovėdami kampe arba pro durų staktą, perkeldami pečius pro rankas. Jie labai stiprina viršutinius nugaros raumenis ir padeda sukurti bendrą jėgą, lankstumą ir pusiausvyrą.
  3. Supermeno ruožas: Nereikia būti superherojumi, kad įvaldytum šį žingsnį. „Šis ruožas išplečia viršutinę nugaros dalį ir padeda ją sustiprinti, atitraukdamas pečius ir galvą atgal bei pagerindamas galvos kampą virš stuburo“, – aiškina dr. Wilsonas.

Daugiau patarimų, kaip sumažinti kaklo skausmą

Dr. Wilsonas supažindins su kai kuriais kitais dalykais, kuriuos galite padaryti, kad sumažintumėte dabartinį kaklo ir viršutinės nugaros dalies skausmus ir galbūt net neleistumėte jam progresuoti.

  • Dirbkite su savo laikysena. Be aukščiau išvardytų tempimų, atlikite pratimus, kad sustiprintumėte savo šerdį (pilvą). Kartu jie pagerins jūsų laikyseną, o tai yra pagrindinė skausmo mažinimo priemonė.
  • Pakelkite telefoną aukščiau. Kai reikia naudotis išmaniuoju telefonu, laikykite jį prieš veidą, o ne nuleiskite galvą, kad žiūrėtumėte.
  • Iš naujo sukonfigūruokite savo stalo sąranką. Padėkite kompiuterį akių lygyje, o dirbdami laikykite pečius ir rankas 90 laipsnių kampu.
  • Raskite palengvėjimą su joga. Kai kurios jogos pozos gali ypač padėti sumažinti sustingusio kaklo ir viršutinės nugaros dalies skausmą, kurį sukelia sėdėjimas visą dieną.
  • Išbandykite ledą / šilumą. Esant ūminiam skausmui, raumenų spazmams ar nervų skausmams, 20 minučių naudokite ledą kas dvi valandas. Karštis (kaip karštas dušas) geriau malšina skausmą, kurį sukelia lėtinės problemos, pvz., fibromialgija.
  • Apsvarstykite akupunktūrą. Šis senas gydymas gali neleisti skausmo signalams pasiekti jūsų smegenis. Tačiau daktaras Wilsonas perspėja: „Tai gali numalšinti skausmą, bet nepanaikins priežastis skausmo. Taigi jis nėra toks ilgalaikis – tik savaitę ar dvi.

Kada kreiptis į gydytoją dėl kaklo skausmo

Jei jaučiate nuolatinį, kasdienį kaklo skausmą, kurio tiesiog negalite purtyti, arba jei jaučiate skausmą, kuris sklinda per rankas ar kojas, susitarkite ir pasikalbėkite su gydytoju. Jie gali skirti fizinę terapiją, vaistus, osteopatinę manipuliaciją ar kitus gydymo būdus.

Būkite pasirengę atsakyti į savo gydytojo klausimus, kad padėtumėte išspręsti problemą. Jie gali paklausti, kokį darbą dirbate, kaip (ir kiek) judate įprastą dieną ir kada prasidėjo skausmas.

„Pirmas dalykas, kurį bandome išsiaiškinti, yra ką malonus jūsų patiriamo skausmo“, – sako daktaras Wilsonas. „Kai užduosime keletą klausimų, manau, kad 80% atvejų galime pasakyti, kokia yra problema, net nepaliesdami paciento.

https://futuresnutrition.de/blogs/news/vitamin-d3-ist
https://futuresnutrition.de/blogs/news/was-ist-vitamin-k2
https://futuresnutrition.de/blogs/news/wozu-ist-vitamin-d3-gut
https://futuresnutrition.de/blogs/news/symptome-eines-vitamin-d3-mangels


Leave a Reply

Your email address will not be published.