Ką daryti įkandus užkrėstam uodui – Klivlando klinika

Nustokite kasytis! Tai geras patarimas, jei įkandote uodui… bet kartais tai lengviau pasakyti nei padaryti. Tas įkandimas niežti, tiesa? Ir labai niežti.

Cleveland Clinic yra ne pelno siekiantis akademinis medicinos centras. Reklama mūsų svetainėje padeda palaikyti mūsų misiją. Mes neremiame ne Klivlendo klinikos produktų ar paslaugų. politika

Štai kodėl jums reikia palikti jį ramybėje: tas mažas įkandimas gali virsti daug didesne problema, jei nuolat jį gniaužsite. Šeimos slaugytoja praktikė Allison Folger, CNP, teigia, kad infekcijos gali išsivystyti, jei nepaliksite įkandimo ramybėje.

„Įkandimo subraižymas iki kraujavimo gali atverti duris bakterinei odos infekcijai“, – aiškina Folgeris. „Tai dažniausiai pasitaiko vaikams, kurių nagai, savaime suprantama, nešvarūs nuo žaidimo lauke, nors taip nutinka ir suaugusiems.

Štai ką daryti, jei jūs (ar jūsų pažįstamas asmuo) tiesiog negalėjote atsispirti norui subraižyti.

Kas yra uodo įkandimas?

Taigi, jūs lauke mėgaujatės prieblanda, kai pajusite pažįstamą žiupsnelį ant rankos. Greitas žvilgsnis žemyn atskleidžia mažą, sparnuotą, kraują siurbiantį skausmo kaltininką. Taip… uodas.

Tikėtina, kad greitai paspaudžia ranka, bet jau per vėlu. Tu buvai įkandęs.

Uodai minta krauju, naudodami ilgą adatą primenančią burnos dalį, kuri perveria odą. Siurbdamas jūsų kraują vabzdys išskiria seiles, kurios patenka į jūsų kraują. Tos seilės taip pat gali būti vadinamos niežėjimo sultimis.

Jūsų kūnas registruoja uodų seiles kaip alergeną, pažymi Folgeris. Reaguodama į tai, jūsų imuninė sistema siunčia histaminą į įkandimo vietą, kad pašalintų alergeną. (Iš esmės galvokite apie histaminą kaip apie jūsų organizmo ataką, išstumiantį nepaklusnius lankytojus.)

Tačiau tiek daug naudos, kiek ir histaminas, jis taip pat sukelia niežėjimą, paraudimą ir patinimą, kurį matote įkandus uodui.

Kas yra užkrėsto uodo įkandimas?

Kaltė dėl užkrėsto uodo įkandimo priklauso ne tik vabzdžiui. Tikėtina, kad suvaidinote tam tikrą vaidmenį, kad situacija iš nežymaus susierzinimo ir susierzinimo pavirstų į kažką, į ką reikia daugiau dėmesio.

Infekcija, vadinama celiulitu, kyla dėl bakterijų, kurios patenka į pradurtą odą iš rankų. Įspėjamieji ženklai apima:

 • Limfmazgių patinimas.
 • Plačiai plintantis paraudimas aplink uodo įkandimą.
 • Raudoni dryžiai, kurie tęsiasi už pradinio įkandimo.
 • Pūliai arba drenažas.
 • Liečiant sritis jaučiasi šilta.
 • Šaltkrėtis.
 • Karščiavimas (virš 100 laipsnių Farenheito arba 37,7 laipsnių Celsijaus).

„Jei jūs ar vaikas turi šiuos infekcijos požymius, svarbu kreiptis į gydytoją“, – sako Folgeris.

Vienas paprastas būdas sužinoti, ar įkandimas plinta? Paimkite rašiklį ir nubrėžkite kontūrą aplink uodo įkandimą, o vėliau patikrinkite, pataria Folgeris. Tai patikimas, objektyvus būdas pamatyti, ar paraudimas plečiasi.

Jei gydytojas patvirtina, kad infekcija yra celiulitas, greičiausiai jums bus paskirti antibiotikai, naikinantys bakterijas. Dažniausios celiulitą sukeliančios bakterijos yra streptokokas.streptokokas) ir staph (stafilokokas).

Užkrėsto uodo įkandimo gydymas namuose

Užkrėsto uodo įkandimo pėdsakai gali lengvai išaugti iki stalo teniso kamuoliuko arba mandarino apelsino dydžio. Jei kiti simptomai nepadidėja, Folger rekomenduoja atlikti šiuos veiksmus, kad palengvėtų.

 1. Nuvalykite įkandimą muilu ir vandeniu.
 2. Tepkite nereceptinį hidrokortizono kremą, kad sumažintumėte patinimą ir niežėjimą. (Po to gali būti naudojamas kalamino losjonas, kuriame yra švelnus vietinis anestetikas, kuris gali sumažinti diskomfortą.)
 3. Naudokite ledo paketus ant vietos, kad sumažintumėte uždegimą.
 4. Jei reikia, pakartotinai tepkite vietinį vaistą kas keturias valandas.

Jūsų sveikatos priežiūros paslaugų teikėjas taip pat gali rekomenduoti naudoti geriamąjį antihistamininį preparatą (pvz., Benadryl®), nes jie veiksmingiau padeda nei vietiniai kremai.

Kaip apsisaugoti nuo uodų įkandimų

Geriausias būdas išvengti uodo įkandimo (neskaitant, kad nesibraižytų)? Venkite įkandimo. Kad išvengtumėte tų įkyrių uodų, imkitės šių atsargumo priemonių.

 • Uždenkite drabužiais. Pliką odą renkasi uodai. Kuo labiau esate aprėptas, tuo mažiau jie turi nukreipti.
 • Naudokite vabzdžių repelentą. Ieškokite produktų, kurių sudėtyje yra veikliųjų medžiagų DEET arba pikaridino, kurie užtikrina geriausią apsaugą. Būtinai naudokite bet kokį repelentą, kaip nurodyta.
 • Įeikite į vidų piko valandomis. Dauguma uodų skraido prieblandoje, ypač miškingose ​​vietose prie vandens. Saulėtesniu, karštesniu paros metu aktyvumas yra mažesnis.
 • Pašalinkite uodų veisimosi vietas. Uodai kiaušinėlius deda į stovintį vandenį. Tai gali reikšti balą, kuri niekada neišdžiūsta jūsų vejoje arba gėlių vazonuose ir šiukšliadėžių dangčiuose, kuriuose kaupiasi ir sėdi vanduo.

https://futuresnutrition.de/blogs/news/vitamin-d3-ist
https://futuresnutrition.de/blogs/news/was-ist-vitamin-k2
https://futuresnutrition.de/blogs/news/wozu-ist-vitamin-d3-gut
https://futuresnutrition.de/blogs/news/symptome-eines-vitamin-d3-mangels

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *