Kaip veikia beta alaninas?

Beta-alaninas yra neproteogeninė aminorūgštis, kuri natūraliai gaminama organizme, taip pat randama maisto produktuose, pvz., tam tikruose mėsos ir žuvies produktuose. Ji jungiasi su aminorūgštimi histidinu ir sudaro dipeptidą, vadinamą karnozinu. Ilgainiui karnozinas veikia kaip buferis, padedantis atitolinti pieno rūgšties ir raumenų nuovargio bei nepakankamumo atsiradimą, kartu didindamas ištvermę ir gerindamas atsigavimą. Tačiau natūrali organizmo gamyba ir dauguma dietų neturi pakankamai beta alanino, reikalingo sportiniams rezultatams pagerinti.

Kaip beta alaninas veikia organizme?


Beta-alaninas laikomas greitį ribojančiu žingsniu raumenų karnozino sintezėje (Bauer ir Sculz, 1994; Harris ir kt., 2006). Taigi pagrindinis beta-alanino papildų tikslas – padidinti karnozino kiekį skeleto raumenyse, taip padidinant viduląstelinį buferinį pajėgumą, leidžiantį geriau toleruoti ilgalaikę anaerobinę veiklą. Vartojant beta alanino papildus, karnozino kiekis organizme padidėja iki 80 %.

Treniruočių ir treniruočių metu karnozinas organizme pasidaro toks:

Glikolizė
Tai procesas, kurio metu organizme skaidoma gliukozė, kad būtų gaunama energija. Gliukozė yra pagrindinis energijos šaltinis ilgalaikiams ar periodiniams didelio intensyvumo fiziniams pratimams, tokiems kaip per treniruotes. Didėjant fizinio krūvio intensyvumui, pagrindiniai galutiniai gliukozės apykaitos produktai yra laktatas ir vandenilio jonai, kurių susidaro vienodi kiekiai. Tačiau būtent labai reaktyvūs vandenilio jonai yra atsakingi už treniruojamų raumenų pH sumažėjimą, o šis procesas dar vadinamas rūgštėjimu. Fizinio krūvio metu vandenilio jonai gali būti aktyviai pernešami iš raumenų ląstelių į kraujotaką. Tačiau šio proceso greitis yra ribotas, o esant didesniam fizinio krūvio intensyvumui jis yra nepakankamas, kad atitiktų padidėjusį vandenilio jonų susidarymo greitį, todėl vyksta laipsniškas rūgštėjimas, ypač greitųjų raumeninių skaidulų, kurios generuoja jėgą.

Nuovargio pradžia
Nuovargio pradžia, dėl kurios sumažėja raumenų jėgos generavimas, priklauso nuo daugelio veiksnių, tačiau kai kuriuos aspektus sustiprina padidėjęs rūgštingumas (dar vadinamas raumenų pH sumažėjimu). Visų pirma dėl didėjančio rūgštingumo sutrinka kryžminių ryšių tarp baltymų, atsakingų už energijos generavimą ir raumenų skaidulų trumpėjimą, susidarymas. Sportininkas tai suvokia kaip nuovargį, „nesugebėjimą atlikti numatytą užduotį”.

 

Ką beta alaninas daro jums?

Trumpai tariant, beta alaninas padeda gaminti karnoziną.

Šiek tiek ilgesnis paaiškinimas: „Beta-alaninas pirmiausia domina todėl, kad, kaip minėta, organizmas jį naudoja (kartu su histidinu) karnozinui gaminti”, – sako Pasquariello. „Karnozinas yra molekulė, kurios didelė koncentracija yra raumenų audinyje ir kuri yra svarbi raumenų jėgai didinti ir raumenų nuovargiui mažinti.”

Mokslininkai, tyrę beta alanino poveikį sportininkams, nustatė, kad jis gali būti naudingas raumenų ištvermei ir galiai palaikyti, raumenų nuovargiui mažinti ir raumenų sukimo momentui dinamiškų judesių metu didinti, sako Pasquariello.

„Tikėtina, kad beta alaninas gali būti naudingesnis greitojo susitraukimo raumenų skaiduloms (t. y. toms, kurios naudojamos atliekant anaerobinius pratimus, kurie yra intensyvūs, bet trumpesnės trukmės, įskaitant sunkiąją atletiką ir sprintą)”, – sako ji.

„Taip pat yra spekuliacijų dėl beta alanino saugumo, o vartojant didesnes dozes gali pasireikšti nepageidaujamas šalutinis poveikis”, – sako ji. Šie šalutiniai poveikiai apima galvos skausmą ir virškinamojo trakto diskomfortą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

https://sidaurip.desa.id/wp-includes/js/depo25bonus25/

https://sinaboi.desa.id/wp-includes/depo25-bonus25/

https://cibeunying-majenang.cilacapkab.go.id/wp-includes/nexus/

https://cidadap-karangpucung.cilacapkab.go.id/wp-includes/zeus-slot/

https://kalisabuk-kesugihan.cilacapkab.go.id/wp-includes/garansi-kekalahan-100/

https://kelurahanwahno.kotajayapura.id/wp-includes/js/bonus-new-member/

https://cafeadobro.ro/

https://haberveotesi.com.tr/

https://maisqueauga.com/

https://www.brightpath.com.sg/

https://www.dreamwavehotel.com/

https://opigesfarm.com/

https://woodtoc.com.ar/

https://opynewsjoinville.com.br/

https://buabi.com/

https://casadepianos.com.br/

https://www.champlainorchards.com/

https://www.bangunharjo.desa.id/wp-includes/vietnam/

https://sinaboi.desa.id/shop/depo25-bonus25/

https://www.bangunharjo.desa.id/wp-includes/vietnam/