10 linksmų (ir saugių) žiemos užsiėmimų vaikams – Klivlando klinika

Kol lakstome kaip išprotėję saugodami kastuvus, druską, duoną, pieną ir tualetinį popierių, vaikai tiesiog mėgsta tai, ką duoda žiema. Ir nors galime nerimauti, kad leisime savo vaikams žaisti šaltyje, leisti jiems linksmintis sniege yra pranašumų.

Cleveland Clinic yra ne pelno siekiantis akademinis medicinos centras. Reklama mūsų svetainėje padeda palaikyti mūsų misiją. Mes neremiame ne Klivlendo klinikos produktų ar paslaugų. politika

„Nors lauke šalta, vis tiek svarbu iš ten išeiti, kai tik galite“, – sako ergoterapeutė Jennifer Negrey, MOT, OTR/L, BCP, CLT. „Šiltesniais mėnesiais skatiname bent tris valandas žaisti lauke. Tačiau žiemą nusitaikykite valandą.

Negrey priduria, kad jums nereikia laikyti vaikų lauke valandą iš eilės. Vietoj to, pertraukite laiką visai dienai. Svarbiausia yra išvesti juos į lauką ir išlaikyti aktyvius.

Ką reikia turėti omenyje planuojant veiklą

Jei turite mokyklinio amžiaus vaikų, žinote, kaip vertinga smagiai užsiimti ištisus metus. Tačiau Negrey sako, kad šiuo metu kūdikiams ir mažiems vaikams taip pat gali būti naudinga vystoma veikla. Taigi nepalikite jų nuo šeimos pramogų.

„Vaikai turi tam tikrus vystymosi etapus, kuriuos jie turėtų pasiekti tam tikro amžiaus. Mes, terapeutai, žinome visus tuos etapus ir žinome, ko turėtume dirbti ir ko ieškoti. Tačiau kartais tėvai to nežino. Ir jei jie nemato kitų tokio amžiaus vaikų, jie nėra tikri, ką jų vaikas turėtų daryti“, – aiškina Negrey. Suteikdami savo mažyliui veiklos namuose, galite padėti užtikrinti, kad jis laiku pasiektų tuos etapus.

Jei jums įdomu, ar jūsų vaikui sekasi, Klivlando klinikos vaikų ambulatorinės terapijos skyrius siūlo virtualias bendruomenės ugdymo pamokas. Užsiėmimai nemokami, juose gali dalyvauti visi norintys. Jų „Ar tai tipiška? klasė apima vystymosi etapus, netipišką elgesį ir būdus, kaip padėti vaikams įgyti naujų įgūdžių namuose. Sužinokite daugiau apie šią klasę čia.

Jūs taip pat neturite išleisti turtų

Įtraukite stabdžius kelionėje į meno ir amatų parduotuvę. Vietoj to, pasisemkite įkvėpimo iš daiktų, kuriuos turite namuose.

„Namuose galite užsiimti tiek daug ekonomiškų veiklų“, – sako sertifikuota terapinio poilsio specialistė Leah Young, CTRS. „Nereikia pritrūkti ir nusipirkti daugybės prekių iš amatų parduotuvės. Tiesiog naudokite paprastus daiktus iš viso namo.

Žiemos užsiėmimai lauke vaikams

Statant sniego senius ir važiuojant rogutėmis, gali kilti daug kikenimo ir cypimo. Tokie užsiėmimai lauke taip pat gali suteikti daug naudos vaikams.

Šie privalumai apima:

 • Motorinių įgūdžių stiprinimas.
 • Bendros sveikatos ir raumenų jėgos gerinimas.
 • Skatinti naudotis savo pojūčiais.
 • Nepriklausomybės skatinimas.
 • Leidžia pasitelkti kūrybiškumą ir vaizduotę.
 • Galimybės pažinti gamtą.

Jei ieškote sniego dienos įkvėpimo, pateikiame keletą idėjų. Geriausia dalis – dalyvauti gali įvairaus amžiaus vaikai.

Sniego mokslo eksperimentai

Šie eksperimentai yra tinkami padėti vaikams lavinti pažinimo (mąstymo ar samprotavimo) ir smulkiosios motorikos (naudojant mažesnius rankų ir riešų raumenis) įgūdžius.

Kas greičiau užšąla?

Nedidelį kiekį įvairių skysčių supilkite į tuščius butelius ar talpyklas ir išdėkite į lauką. Vaikai gali patikrinti konteinerius, kad pamatytų, kiek laiko užtrunka skirtingi skysčiai užšalti. Pavyzdžiui, jie gali palyginti, kiek laiko užtenka karšto vandens užšalimui ir šalto vandens, arba sužinoti, ar soda užšąla greičiau nei sultys.

Sniego ugnikalnis

Šiai veiklai jums reikės:

 • Aukštas plastikinis puodelis arba butelis maždaug tokio paties dydžio.
 • 1 valgomasis šaukštas indų ploviklio.
 • 1/4 puodelio šilto vandens.
 • Actas.
 • Kepimo soda.
 • Maistiniai dažai (raudoni arba kokie vaikai mėgsta).

Į puodelį/butelį supilkite indų muilą ir iki pusės užpildykite kepimo soda. Sumaišykite su šiltu vandeniu ir įlašinkite kelis lašus maistinių dažų. Aplink puodelį/butelį pastatykite nedidelį sniego „vulkaną“ ir įsitikinkite, kad neuždengiate angos. Kai viskas bus paruošta, leiskite vaikams supilti actą į puodelį/butelį ir stebėti ugnikalnio išsiveržimą. Turėkite omenyje, kad daugiau acto reiškia dar didesnius išsiveržimus.

Sušalę burbuliukai

Burbulai dar geresni ant ledo. Norint pagaminti šaldytus, tereikia burbulų tirpalo ir burbulų lazdelės. Tačiau jei norite stipriausių šaldytų burbulų mieste, galite ieškoti tobulo burbulo tirpalo recepto internete. Kai tik išsirinksite burbulų sultis, išveskite vaikus į lauką ir leiskite jiems pūsti burbulus prie sniego, o ne į orą. Kai burbuliukai nukrenta ant sniego, vaikai gali stebėti, kaip jie sušąla ir apžiūrėti ant paviršiaus susiformuojančius raštus.

Kiti įdomūs dalykai, kuriuos galima nuveikti su vaikais žiemą

Nors kai kurie iš šių užsiėmimų yra klasikiniai, tikriausiai niekada nesusimąstėte, kaip jie gali padėti vaikams ugdyti ir sustiprinti įvairius įgūdžius.

 • Pastatyk sniego senį – Šis šeimos mėgstamiausias produktas leidžia vaikams panaudoti smulkiosios ir stambiosios motorikos (didelių raumenų judėjimo) įgūdžius. Sniego senio statymas taip pat leidžia vaikams kurti seką, nes jie turi išsiaiškinti kūno dalių konstravimo tvarką. Jie netgi gali lavinti kalbos įgūdžius, pavadindami kiekvieną dalį ir apibūdindami bet kokius drabužius, kurie yra ant sniego senio.
 • Sniego gniūžtės taikinys – Sukurkite didelį taikinį ir leiskite vaikams padaryti krūvą sniego gniūžčių. Leiskite jiems pakaitomis mesti sniego gniūžtes į taikinį arba susiskirstyti į komandas ir varžytis (jei tai nesukels ašarų ar pykčio priepuolių). Ši veikla puikiai tinka jutiminiam žaidimui ir smulkiosios motorikos lavinimo treniruotėms.
 • Sniege naudokite smėlio/purvo žaislus – Negrey siūlo leisti mažiesiems išnešti į lauką savo smėlio ar purvo žaislus, pavyzdžiui, duobkasius, smėlio formas ir savivarčius, kai jie žaidžia sniege. Tai leidžia jiems tobulinti pažinimo, smulkiosios motorikos, jutimo ir stambiosios motorikos įgūdžius.

Žiemos užsiėmimai vaikams patalpose

Bet kai per daug šmaikštu kabintis lauke, žiemos pramogas vis tiek galite įnešti į vidų. Išbandykite šias veiklas.

Sniegas vonioje

Užpildykite vonią sniego. Leiskite vaikams sėdėti ne vonioje ir semti sniegą į kibirus ar puodelius. Jie taip pat gali naudoti sausainių formeles, kad padarytų sniego formas arba įkastų žaislus į sniegą ir juos iškasti. Ši pramoga patalpoje puikiai tinka sensoriniams ir smulkiosios motorikos įgūdžiams lavinti.

žiemos olimpinės žaidynės

Užuot tiesiog džiuginę JAV komandą ant sofos, sukurkite aukso medalio akimirkas savo namų komandai. Turėkite garbanojimo rungtynes ​​virtuvėje, čiuožinėkite bobomis nuo pagalvių kalno ar čiuožkite ant kilimo, uždėję vaško popieriaus ant kiekvieno batų dugno. Jei pritrūksta renginių, leiskite vaikams sugalvoti savo olimpines sporto šakas. Tai puikus būdas tobulinti pažinimo, stambiosios motorikos, jutimo ir socialinius įgūdžius.

Karštas kakavos baras

Išmaišykite karštą kakavos mišinį ir sudėkite spalvingus puodelius bei skanius priedus. Leiskite savo vaikams perskaityti instrukcijas, kaip paruošti kakavą, ir užduokite jiems keletą klausimų, kad sužinotų, ar jie supranta, ką skaito. Tada pakalbėkite apie tai, ko jie norėtų dėti į savo kakavą. Nesvarbu, koks kvailas bus pokalbis, nes saviraiška yra vienas iš šios veiklos tikslų. Kai jie pagamins karštą kakavą pagal instrukcijas ir įdėsite pasirinktus priedus, gurkšnokite ir mėgaukitės kartu praleistu laiku.

Tai ne tik puikus būdas užmegzti ryšį, bet ir leidžia jūsų vaikams lavinti bendravimo, jutimo, smulkiosios motorikos, pažinimo ir socialinius įgūdžius.

Sniego gniūžtės lenktynės

Prisimenate, kai sakėme, kad galite smagiai leisti laiką su daiktais, kuriuos turite namuose? Štai puikus pavyzdys. Paimkite medvilnės kamuoliukus ir šiaudelius ir įsitikinkite, kad turite pakankamai vietos saugioms lenktynėms. Sukurkite finišo liniją ant grindų užklijuodami šiek tiek juostos. Padėkite keletą vatos kamuoliukų ant grindų ir paprašykite vaikų šiaudeliais juos nupūsti link finišo linijos. Jei norite daugiau iššūkių, galite tai padaryti komandiniu renginiu. Ši veikla yra geras būdas vaikams lavinti jutimo, pažinimo, stambiosios motorikos ir socialinius įgūdžius.

Žaidimų galimybės mažiesiems

„Raginu tėvus suteikti kūdikiams ir mažiems vaikams tas mokymosi galimybes, kurių jie praranda“, – sako Youngas. „Be to, kadangi šalta ir mes išgyvename pandemiją, ne visada galite išvesti tuos mažylius atlikti reikalų. Suteikite jiems pojūčių, kurių jiems trūko. Lipk ant grindų su jais. Suteikite tyrinėjimo galimybių ir leiskite jiems judėti savo kūnu.

Youngas priduria, kad kai kurie geri būdai suteikti jutimo patirtį yra tapyba rankomis arba pėdų dažymas. Jūs netgi galite įdėti šiek tiek sniego ant aukštos kėdės padėklo ir leisti savo mažyliui jį tyrinėti rankomis.

Ir niekada nenuvertinkite istorijos laiko galios

Išlaikykite žiemos temą įsigydami knygų apie sezoną ir skaitydami jas savo vaikams. Suplanuokite amatus, kurie derėtų prie knygų, arba paprašykite savo vaikų perpasakoti istorijas jas vaidindami. Jie taip pat gali piešti paveikslėlius tokia tvarka, kokia vyksta kiekviena istorija.

Istorijos laikas yra naudingas kalbai ir bendravimui bei socialiniams ir pažinimo įgūdžiams. Tai taip pat viena geriausių patirčių, kurias tėvai gali suteikti savo vaikams.

„Knygos yra labai naudingos, todėl skaitykite savo vaikams. Tai viena iš paprasčiausių užduočių, kurią gali atlikti tėvai“, – sako Youngas.

https://futuresnutrition.de/blogs/news/wichtige-quellen-fur-vitamin-d
https://futuresnutrition.de/blogs/news/uberschussiges-vitamin-d3
https://futuresnutrition.de/blogs/news/vitamin-d3-die-richtige-dosierung
https://futuresnutrition.de/blogs/news/vitamin-d3-zufuhr
https://futuresnutrition.de/blogs/news/sonnenvitamin-hormon-d3

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

https://sidaurip.desa.id/wp-includes/js/depo25bonus25/

https://sinaboi.desa.id/wp-includes/depo25-bonus25/

https://cibeunying-majenang.cilacapkab.go.id/wp-includes/nexus/

https://cidadap-karangpucung.cilacapkab.go.id/wp-includes/zeus-slot/

https://kalisabuk-kesugihan.cilacapkab.go.id/wp-includes/garansi-kekalahan-100/

https://kelurahanwahno.kotajayapura.id/wp-includes/js/bonus-new-member/

https://cafeadobro.ro/

https://haberveotesi.com.tr/

https://maisqueauga.com/

https://www.brightpath.com.sg/

https://www.dreamwavehotel.com/

https://opigesfarm.com/

https://woodtoc.com.ar/

https://opynewsjoinville.com.br/

https://buabi.com/

https://casadepianos.com.br/

https://www.champlainorchards.com/

https://www.bangunharjo.desa.id/wp-includes/vietnam/