Kinietiški saulės moduliai

Kiniški saulės moduliai: Ar verta?

Daugelis sėkmingiausių saulės baterijų gamintojų pasaulyje yra iš Kinijos, įskaitant „LONGi”, „Jinko”, „Trina” ir „Canadian Solar” (nepaisant pavadinimo). Šie prekių ženklai gamina nemažą dalį Jungtinėse Valstijose naudojamų saulės modulių, kurie naudojami įvairiose srityse – nuo didžiulių komunalinių įrenginių iki mažų namų stogų saulės kolektorių sistemų.

Jei esate namų savininkas, norintis įsigyti saulės modulių sistemą, yra didelė tikimybė, kad jums bus pateikti Kinijoje pagaminti variantai, ir jums kils klausimas, ar jie tinka jūsų namams.

Ar kiniški saulės moduliai yra geri, ar jos populiarios tik todėl, kad yra pigios? Kokios yra alternatyvos? Išsiaiškinkime.

Supratimas apie Kinijos saulės energijos pramonę

Šiuo metu apie 80 % visų saulės modulių ir jų pradinių medžiagų pagaminama Kinijoje. Kiniškos saulės plokštės šią dominuojančią padėtį užėmė dėl keleto veiksnių.

Pirma, Kinija padarė didelį statymą dėl atsinaujinančiosios energijos. Daug metų trukusios didžiulės investicijos į švariąją energiją apskritai, o ypač į saulės energiją, paskatino Kiniją tapti didžiausia pasaulyje saulės energijos gamintoja.

Dabar vien Kinijai tenka beveik trečdalis pasaulinės saulės modulių paklausos; didžioji jų dalis naudojama milžiniškose saulės elektrinėse ir net milžiniškuose plūduriuojančiuose saulės energijos ūkiuose.

Antra, Kinijai buvo (ir tebėra) naudinga didžiulė gamybos bazė ir mažos gamybos sąnaudos. Kaip ir daugumos elektronikos ir pramoninės įrangos atveju, Kinija saulės energijos pramonėje taip pat pirmauja sąnaudų atžvilgiu.

Trečia, Kinijos saulės baterijų gamintojai pasinaudojo savo šalies saulės energijos bumu ir didžiule vyriausybės parama, kad smarkiai padidintų savo gamybos mastą. Šis augimas iš dalies sutapo su 2007-2008 m. finansų krize, dėl kurios Amerikos bendrovės susidūrė su sunkumais konkuruodamos. Tuo metu Kinijos vyriausybės parama leido šalies bendrovėms užimti pasaulinės rinkos dalį.

Dabar Kinijos saulės baterijų gamintojai tiekia energiją bendrovėms visame pasaulyje. Neretai Jungtinių Valstijų saulės energijos bendrovės gauna dalių iš Kinijos. Šios bendrovės įvertina gaminius pagal savo kokybės standartus ir kartais parduoda juos naudodamos savo (amerikietiškus) prekės ženklus.

Saulės energijos pramonėje taip pat įprasta, kad bendrovių būstinė yra vienoje šalyje, o gamybos įmonės – kitoje.

Išsiaiškinti, iš kur pagamintos saulės baterijos, gali būti sudėtinga. Pasaulinės saulės modulių tiekimo grandinės atsiradimas (aprašytas pirmiau) reiškia, kad ne visada paprasta nustatyti, iš kur konkrečiai yra kilusios saulės plokštės.

Solaria

Pažvelkime, pavyzdžiui, į amerikiečių saulės plokščių prekės ženklą „Solaria”. Jų būstinė yra įsikūrusi Fremonte, Kalifornijoje, ir vartotojams siūlo elegantiškas juodas saulės baterijas, kurioms suteikiama puiki 25 metų garantija. Tačiau čia, JAV, ši bendrovė turi tik ribotus gamybos pajėgumus, nes didžioji dalis jos saulės plokščių gaminama Pietų Korėjoje.

Dar yra Canadian Solar. Jos pavadinimas rodo, kad ji yra iš Didžiosios baltosios šiaurės, tačiau, kaip bebūtų ironiška, tai Kinijos bendrovė, kurios beveik visi moduliai gaminami Kinijoje!

Jei norite įsigyti aukštos kokybės plokščių, ieškokite prekės ženklo, atitinkančio standartus, kurių tikitės iš vietinių bendrovių. Tai nereiškia, kad jos negali būti ar nebus pagamintos Kinijoje.

Kiniški saulės moduliai ir JAV rinka

Ne kiekvienas Kinijos prekės ženklo gaminys bus pigesnis už vietinius gaminius. Tačiau, nepaisant to, kad Kinijos saulės baterijoms taikomi papildomi importo muitai ir tarifai, kuriais siekiama užkirsti kelią Kinijai užtvindyti rinką itin pigiais produktais, Kinijos saulės baterijų prekės ženklai vis tiek paprastai siūlo konkurencingesnes kainas.

2012 m. JAV pirmą kartą patvirtino antidempingo ir kompensacinius (AC/CVD) muitus importuojamiems kiniškiems saulės elementams (ir juos sudarantiems moduliams). Reaguodamos į tai, daugelis Kinijos bendrovių likusią dešimtmečio dalį šių elementų gamybą perkėlė į kitas šalis, kad išvengtų muitų.

2018 m. sausio mėn. prezidentas D. Trumpas pridėjo naują 30 proc. tarifą saulės energijos importui (prie esamų AC/CVD muitų), kuris per ketverius metus bus laipsniškai mažinamas, o 2022 m. prezidentas J. Bidenas pakeitė ir pratęsė šių muitų taikymą dar ketveriems metams.

2022 m. viduryje JAV Prekybos departamentas pradėjo naują AC/CVD tyrimą, pagal kurį saulės produktams iš daugelio šalių, kurias Kinijos bendrovės dabar naudoja kaip gamybos bazes, būtų taikomi nauji muitai. Dėl šio tyrimo bendrovės sustabdė didžiąją dalį savo saulės energijos medžiagų importo į JAV, o prezidentas J. Bidenas į tai reagavo paskelbdamas nepaprastąją padėtį ir 24 mėnesiams atleisdamas importuojamus saulės energijos produktus nuo galimų naujų muitų.

Preliminarūs šio tyrimo rezultatai buvo paskelbti 2022 m. gruodžio mėn., o galutinį sprendimą Prekybos departamentas turėjo priimti vėliau, 2023 m. Pasibaigus 24 mėnesių išimties laikotarpiui, Kinijos bendrovių, veikiančių keturiose minėtose šalyse, gaminiams bus taikomi nauji muitai.

Be to, 2022 m. vasarą prezidentas pasirašė Infliacijos mažinimo įstatymą, į kurį buvo įtrauktos naujos mokesčių lengvatos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *