4 žaliosios arbatos ekstrakto privalumai – Klivlando klinika

Perskaitykite etiketę ant bet kurio energetinio gėrimo ir tikriausiai rasite žaliosios arbatos ekstraktą tarp ingredientų, kurie suteikia jums papildomo užtrauktuko. Bet ar šis vadinamasis „natūralios energijos stiprintuvas“ tikrai kovoja su nuovargiu? Ir ar yra kitų galimų privalumų?

Cleveland Clinic yra ne pelno siekiantis akademinis medicinos centras. Reklama mūsų svetainėje padeda palaikyti mūsų misiją. Mes neremiame ne Klivlendo klinikos produktų ar paslaugų. politika

Prieš atidarydami spūsties sulčių buteliuką ar nurydami žaliosios arbatos ekstrakto priedą, pažvelkime atidžiau su integruotosios medicinos specialiste Irina Todorov, MD.

Kas yra žaliosios arbatos ekstraktas?

Tikėtina, kad esate susipažinęs su žaliąja arbata, vienu iš labiausiai vartojamų gėrimų pasaulyje. Na, žaliosios arbatos ekstraktas iš esmės yra koncentruota populiarios arbatos, pagamintos iš džiovintų žaliosios arbatos lapų, forma.

Žaliosios arbatos ekstrakte yra kofeino, todėl jis dažnai patenka į energetinius gėrimus.

Jame taip pat gausu antioksidantų ir augalinių junginių, vadinamų katechinais, kurie yra daugelio teiginių, kad pagerinkite savo sveikatą, pagrindą.

Katechinas, pavadintas epigallocatechin galatas arba EGCG, sulaukia daugiausiai rinkodaros dėmesio. Tikriausiai matėte, kad jo buvimas skatinamas energetiniuose gėrimuose ir papilduose.

Galima žaliosios arbatos ekstrakto nauda

Žaliosios arbatos ekstrakto gyvenimo aprašymas yra gana platus. Be to, kad kofeinas padidina jūsų sistemą, jis yra skirtas svorio metimui, širdies ligų rizikos mažinimui, odos sveikatai ir kt.

Bet štai klausimas: ar tai tikrai visa tai daro?

Energijos šuolis

Kofeinas turi neabejotiną poveikį. Tačiau daktaras Todorovas perspėja nepasikliauti energetiniais gėrimais, dėl kurių kofeino toksiškumo dažnis tarp paauglių didėja, kad būtų galima naudoti visą dieną.

Žaliosios arbatos ekstrakto poveikio sportiniams rezultatams tyrimai taip pat buvo neįtikinami, todėl nesitikėkite, kad jis suteiks konkurencinį pranašumą.

Paprasčiausiai, yra geresnių būdų, kaip padidinti savo energiją, ne tik atsukti išpilstyto gėrimo viršų ir nuryti turinį, sako daktaras Todorovas. Ji pasiūlė pakeisti gyvenimo būdą, pavyzdžiui:

Numesti svorio

Tyrimai apie žaliosios arbatos ekstrakto naudojimą svorio metimui atskleidė, kad jis gali padėti sumažinti skaičių jūsų skalėje, bet nesitikėk stebuklų. Pavyzdžiui, vienas tyrimas rodo, kad bet koks ryšys yra „geriausiu atveju kuklus“.

„Mano nuomone, pakeitę gyvenimo būdą pacientai gali numesti tiek pat svorio, išvengti šalutinio poveikio rizikos ir papildų kainos“, – sako dr. Todorovas.

Širdies sveikata

Pats žaliosios arbatos gėrimas yra susijęs su mažesne vainikinių arterijų ligos rizika. Taigi, kas atsitiks, kai visą tą gėrį supakuosite į žaliosios arbatos ekstraktą? Iš esmės matote panašius rezultatus.

Vienas tyrimas parodė, kad 379 miligramų (mg) paros dozės žaliosios arbatos ekstrakto vartojimas gali padėti pagerinti kraujospūdį ir cholesterolio kiekį.

Geresnė oda

Daktaras Todorovas žaliosios arbatos ekstraktui taip pat pritaria odos sveikatai dėl jo antioksidacinių savybių. Tyrimai rodo, kad tai gali padėti sumažinti spuogus ir padėti senstančiai odai susigrąžinti prarastą švytėjimą.

Ar žaliosios arbatos ekstraktas gali būti žalingas?

Per daug kofeino niekada nėra geras dalykas, o su žaliosios arbatos ekstraktu įmanoma peržengti ribas. Per didelis kofeino kiekis gali sukelti širdies plakimą, aukštą kraujospūdį, nerimą ir kitas problemas.

Be to, persistengimas su žaliosios arbatos ekstraktu siejamas su kepenų problemomis.

Dalis problemos yra susijusi su federaliniais ženklinimo reikalavimais. Maisto ir gėrimų gamintojai neprivalo nurodyti žaliosios arbatos ekstrakto ar EGCG kiekių, o tai reiškia, kad jūs nežinote, kiek jo suvartojate.

Keletas žodžių apie žaliąsias arbatas buteliuose

Kaip žalioji arbata buteliuose vertinama kaip gėrimas? Juk juose yra EKGC.

Žaliosios arbatos buteliuose taip pat yra cukraus ar kitų saldiklių, pažymi daktaras Todorovas. Be to, jie yra brangūs ir, kaip minėta, jų kofeino ir EGCG kiekis etiketėje nenurodytas.

„Geriau pasimėgauti puodeliu žaliosios arbatos“, – sako ji. „Nebuvo pranešta apie žaliosios arbatos toksiškumo požymius, net jei reguliariai išgeriate du ar keturis puodelius per dieną.

https://futuresnutrition.de/blogs/news/wichtige-quellen-fur-vitamin-d
https://futuresnutrition.de/blogs/news/uberschussiges-vitamin-d3
https://futuresnutrition.de/blogs/news/vitamin-d3-die-richtige-dosierung
https://futuresnutrition.de/blogs/news/vitamin-d3-zufuhr
https://futuresnutrition.de/blogs/news/sonnenvitamin-hormon-d3

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *